*Νοκ άουτ αναμετρήσεις για τη φάση των “16” του Κυπέλλου Πορτογαλίας. Σε περίπτωση ισοπαλίας θα ακολουθήσει παράταση και αν χρειαστεί η διαδικασία των πέναλτι.

*Πρώτη συνάντηση για τις δυο ομάδες

ΦΑΦΕ (Γ’) ΑΝΑΛΥΣΗ

Στη δράση για πρώτη φορά μετά τις 03/01 επιστρέφει σήμερα η Φάφε, που αγωνίζεται στη Γ’ Κατηγορία της Πορτογαλίας. Εκεί βρίσκεται στην πρώτη θέση μετά το πέρασμα δέκα αγωνιστικών, όπου και θέλει να διατηρηθεί, προκειμένου να καταφέρει να πετύχει τον στόχο της ανόδου. Στο τελευταίο ματς πρωταθλήματος επικράτησε με 1-0 της Μπρίτο, επέστρεψε άμεσα στα νικηφόρα αποτελέσματα και παραμένει αήττητη στα 6/7 τελευταία ματς για όλες τις διοργανώσεις. Δεν αντιμετώπισε μεγάλη ομάδα για να φτάσει στους “16” του Κυπέλλου, απέκλεισε τις Τάιπας, Πέρο Πινέιρο, Βιλάρ ντε Περντίζες και Φοντίνιας.

Προηγούμενο ματς: Με 1-0 επικράτησε της Μπρίτο η Φάφε. Ο Μαρκές στο 13’ άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους, που κράτησαν το υπέρ τους 1-0 στη συνέχεια και από το 74’ αγωνίζονταν με παίκτη παραπάνω.

ΦΑΦΕ Στατιστικά

*Under 2,5 τα 4/5 τελευταία παιχνίδια της (bet365 παίξε νόμιμα)

*Under 2,5 τα 3/4 τελευταία εντός έδρας ματς.

Παίξε Νόμιμα στην Bet365 +21 (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

ΜΠΕΛΕΝΕΝΣΕΣ (Α’) ΑΝΑΛΥΣΗ

Συνεχίζεται χωρίς φρένα ο κατήφορος της Μπελενένσες, που γνώρισε ακόμη μια ήττα την προηγούμενη αγωνιστική αυτή τη φορά με 2-0 από την Πάκος Φερέιρα. Παρουσίασε το ίδιο κακό πρόσωπο, δεν είχε ουσία στο παιχνίδι της, δίνοντας έτσι συνέχεια στο αρνητικό της σερί. Έχει καταφέρει να πανηγυρίσει μόλις δυο νίκες στα 13 φετινά παιχνίδια της στο πρωτάθλημα, βρίσκεται στη 14η θέση και μόλις στο +1 από τη ζώνη των μπαράζ παραμονής, αντιμετωπίζει σοβαρό πρόβλημα στο σκοράρισμα, στα 8/11 τελευταία ματς δεν μπόρεσε να σκοράρει. Προβληματίζει έντονα και εκτός έδρας, καθώς αγνοεί τη νίκη στις 5/6 τελευταίες εξόδους της.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα με 2-0 από την Πάκος Φερέιρα γνώρισε η Μπελενένσες. Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν μόλις στο 12’ με πέναλτι του Κόστα, ενώ στις καθυστερήσεις του ματς ο Ντιαμπί διαμόρφωσε το τελικό 2-0.