*7η αγωνιστική των πλέι άουτ.

*Με απόφαση της ομοσπονδίας απαγορεύτηκε η μετακίνηση οπαδών για τους φιλοξενούμενους.

*No Goal και Under 2.5 τα 4/6 τελευταία παιχνίδια ανάμεσα στις δυο ομάδες.

*Στην κανονική διάρκεια: Εθνικός Άχνας – Δόξα Κατωκοπιάς 2-0, Δόξα Κατωκοπιάς – Εθνικός Άχνας 0-2

Δείτε εδώ όλα τα σημερινά προγνωστικά στοιχήματος

ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΧΝΑΣ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία 1-1 με την ΑΕ Λεμεσού, για το πρωτάθλημα. Βρέθηκε πίσω στο 67′, για να ισοφαρίσει δέκα λεπτά αργότερα με τον Μάριο Ηλία.

Από αήττητο σερί οκτώ αναμετρήσεων προέρχεται στα πλαίσια του πρωταθλήματος ο Εθνικός Άχνας. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Μαρίνου Σατσιά φιλοξενήθηκε από την οποία αναδείχθηκαν ισόπαλες 1-1. Μετά από ένα κακό ποιοτικά πρώτο ημίχρονο, επέστρεψε με περισσότερη διάθεση από τα αποδυτήρια. Έχασε κάποιες καλές στιγμές όμως και κόντρα στη ροή βρέθηκε πίσω. Είχε όμως άμεση απάντηση, ενώ προς το φινάλε γλίτωσε τα χειρότερα χάρη στο δοκάρι.

Τέταρτη ισοπαλία σε αυτό το αήττητο του, οπότε και μοιράζεται τη δεύτερη θέση των πλέι άουτ με την ΑΕ Λεμεσού, αγωνιζόμενος χωρίς ιδιαίτερο άγχος από τη στιγμή που απέχει αρκετά από τη ζώνη του υποβιβασμού. Τέσσερις νίκες και μια ισοπαλία στα πέντε τελευταία εντός. Αναμένονται αλλαγές στο αρχικό σχήμα.

Εθνικός Άχνας Στατιστικά

*Goal/Goal τα 3/4 τελευταία παιχνίδια.

*Over 2.5 τα 9/10 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια.

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 2109237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ

ΔΟΞΑ ΚΑΤΩΚΟΠΙΑΣ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα 0-1 από τον Οθέλλο Αθηαίνου, για το πρωτάθλημα. Δέχθηκε το μοναδικό τέρμα στο ένατο λεπτό.

Επιστροφή στα αρνητικά αποτελέσματα για τη Δόξα Κατωκοπιάς, μετά από τρία παιχνίδια που ήταν αήττητη (2-1-0). Την προηγούμενη αγωνιστική των πλέι άουτ, η ομάδα του Γιώργου Πετράκη υποδέχθηκε τον Οθέλλο Αθηαίνου, κόντρα στον οποίο έμεινε με άδεια χέρια, μετά και το τελικό 0-1. Βρέθηκε πίσω από νωρίς και δεν έδειξε ικανή να διεκδικήσει κάτι καλύτερο. Αντιθέτως, ήταν τυχερή που το σκορ δεν ξέφυγε περισσότερο.

Δεύτερο σερί ματς που δεν κατάφερε να σκοράρει, έχοντας προηγηθεί η “λευκή” ισοπαλία στην έδρα της ΑΕ Λεμεσού. Βρίσκεται έτσι στο -9 από τη ζώνη της παραμονής, οκτώ στροφές πριν το φινάλε. Πήρε αποτέλεσμα στις 5/6 τελευταίες εξόδους της (3-2-1), στις οποίες κράτησε και το μηδέν στην άμυνα.