13η αγωνιστική

*Ο Απόλλων Λεμεσού επικράτησε και τα τέσσερα τελευταία παιχνίδια με αντίπαλο τον Εθνικό Άχνας.

*Goal/Goal τα 4/5 τελευταία παιχνίδια ανάμεσα στις δυο ομάδες.

ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΧΝΑΣ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 4-1 από την Ομόνοια, για το πρωτάθλημα. Πήρε προβάδισμα στο 13′ με τον Πεχλιβάνη και λίγο αργότερα έμεινε με δέκα παίκτες, καθώς αποβλήθηκε ο Αγγελόπουλος, για να δεχθεί στην πορεία την ανατροπή (23′, 41′, 70′, 75′).

Με το χειρότερο τρόπο ξεκίνησε η θητεία του Μαρίνου Σατσιά στην τεχνική ηγεσία του Εθνικού Άχνας. Την προηγούμενη αγωνιστική, φιλοξενήθηκε από την Ομόνοια, στην έδρα της οποίας γνώρισε τη συντριβή με 4-1. Ξεκίνησε ιδανικά το παιχνίδι, παίρνοντας προβάδισμα στα πρώτα λεπτά, ωστόσο λίγο αργότερα έμεινε με δέκα παίκτες. Γεγονός που την περιόρισε αρκετά και δεν κατάφερε να κρατήσει για πολύ, δεχόμενη την ανατροπή πριν το ημίχρονο.

Αυτή ήταν και η δεύτερη διαδοχική του ήττα, μετά και το εντός 1-4 από την Πάφο, οπότε και είναι στους δώδεκα βαθμούς και στο δεύτερο μισό της κατάταξης. Επικράτησε στα 3/5 εντός του, στα οποία είχε ακόμη από μια ισοπαλία και ήττα. Όπως έγινε γνωστό, κάτω από τα δοκάρια θα βρεθεί και πάλι ο Μιχαήλ, που έμεινε εκτός κόντρα στην Ομόνοια.

Εθνικός Άχνας Στατιστικά

*Goal/Goal τα τρία τελευταία παιχνίδια.

*No Goal τα 3/4 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια.

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 2109237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ

ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΕΜΕΣΟΥ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα 0-1 από την Ανόρθωση, για το πρωτάθλημα. Δέχθηκε το μοναδικό τέρμα στο 85ο λεπτό.

Από την τέταρτη διαδοχική του ήττα προέρχεται στο πρωτάθλημα ο Απόλλων Λεμεσού, πιστοποιώντας ότι δεν βρίσκεται σε “καλό φεγγάρι”. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Βλάνταν Μιλόγεβιτς υποδέχθηκε την Ανόρθωση, κόντρα στην οποία έμεινε με άδεια χέρια, μετά και το τελικό 0-1. Μετά από ένα ισορροπημένο πρώτο ημίχρονο, δεν επέστρεψε ποτέ από τα αποδυτήρια και παρότι είδε να ακυρώνονται τρία τέρματα της αντιπάλου, δεν είχε αντίδραση και μοιραία ηττήθηκε με γκολ στο φινάλε.

“Περίμενα να δω αντίδραση, θέληση και την δουλειά των δύο εβδομάδων να βγαίνει το γήπεδο. Δεν μπορώ να το εξηγήσω, πρέπει να ηρεμήσω και να δω την επόμενη μέρα. Κάτι έχω στο μυαλό μου. Κάτι δεν πάει καλά, δεν είμαι σε θέση όμως να βρω την αιτία. Είμαι ο πρώτος υπεύθυνος”, δήλωσε ο Σέρβος τεχνικός. Κατρακύλησε ακόμη περισσότερο και είναι πλέον στο δεύτερο μισό της κατάταξης, αν και έμεινε αλώβητος στις 4/5 φετινές εξόδους (2-2-1). Κόντρα στον Οθέλλο (08/12) θα εκτίσει ο Κολ.