*10η αγωνιστική

*9/13 under 2,5 στα τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια σε αυτό το γήπεδο.

Δείτε τα προγνωστικα για στοιχημα σήμερα

ΒΙΤΟΡΙΑ ΜΠΑΪΑ

Προηγούμενο ματς: Η Βιτόρια Μπαϊα κέρδισε 2-1 εντός έδρας την Ιντερνασιονάλ, με τέρμα που σκόραρε με πέναλτι του Βάγκνερ Λεονάρντο στις καθυστερήσεις. Νωρίτερα είχε προηγηθεί με τον Γουίλιαν Ολιβέιρα στο 8’, πριν δεχθεί την ισοφάριση από τον Γουέσλεϊ στο 82ο λεπτό.

Η Βιτόρια Μπαϊα επικράτησε 2-1 εντός έδρας της Ιντερνασιονάλ, με γκολ στις καθυστερήσεις, αν και είχε τον έλεγχο του αγώνα στο μεγαλύτερο κομμάτι του.

Αυτή ήταν η πρώτη της νίκη έπειτα από 11 αγώνες στους οποίους είχε φέρει απλά τέσσερις ισοπαλίες, πρώτη και γενικώς στο εθνικό πρωτάθλημα! Μάλιστα οι δύο ισοπαλίες είχαν έρθει πριν από αυτήν την νίκη της, κάτι που σημαίνει πώς συμπλήρωσε τρεις σερί αγώνες χωρίς ήττα.

Ακόμη και με αυτό το αποτέλεσμα, παραμένει εντός ζώνης υποβιβασμού, στην προτελευταία θέση και μόνο με νέα νίκη σήμερα θα βγει εκτός αυτής.

Βιτόρια Στατιστικά

*10/16 G/G εντός έδρας

*11/16 over 2,5 εντός έδρας

ΑΤΛΕΤΙΚΟ ΜΙΝΕΪΡΟ

Προηγούμενο ματς: Η Ατλέτικο Μινέιρο έχασε 0-4 εντός έδρας από την Παλμέιρας, με το πρώτο γκολ να το δέχεται από τον Μορένο στο 25’. Αλλά η καθοριστική φάση ήταν η αποβολή του Χουλκ στο 32’, κάτι που την αποσυντόνισε, με αποτέλεσμα να δεχθεί άλλα τρία γκολ αργότερα από τους Πικέρεζ (60’ πεν.), Εστεβάο (61’), Λόπεζ (90’).

Η Ατλέτικο Μινέιρο έχασε ξανά έπειτα από τρεις αγώνες, στους οποίους είχε δύο νίκες, γνωρίζοντας την πρώτη της φετινή ήττα στο εθνικό πρωτάθλημα, με 0-4 εντός έδρας από την Παλμέιρας!

Βέβαια το σκορ είναι λίγο πλασματικό, καθώς έχανε με 0-1, πριν αποβληθεί ο Χουλκ, που είδε δύο κίτρινες κάρτες στην ίδια φάση για διαμαρτυρία στον διαιτητή!
Μάλιστα ξέσπασε, μιλώντας στην κάμερα περίπου ένα λεπτό πριν φύγει από τον αγωνιστικό χώρο! Μία φάση που φανερά αποσυντόνισε την ομάδα.

Έχει πολλές ισοπαλίες στο εθνικό πρωτάθλημα, τα μισά της παιχνίδια έχουν λήξει έτσι, γι’ αυτό και είναι σχετικά χαμηλά στο βαθμολογικό πίνακα. Οριακά στο πρώτο μισό του, στο -7 από την κορυφή, αν και με δύο παιχνίδια λιγότερα.

Πάντως μακριά από την έδρα της έχει δύο νίκες και δύο ισοπαλίες στο εθνικό πρωτάθλημα, χωρίς ήττα ως τώρα.