4η αγωνιστική

*Η Εσκιλστούνα επικράτησε και στα τρία τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της με αντίπαλο την Τρέλεμποργκ.

*No Goal τα τρία τελευταία παιχνίδια ανάμεσα στις δυο ομάδες.

ΕΣΚΙΛΣΤΟΥΝΑ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 3-0 από την Έστερ, για το πρωτάθλημα. Βρέθηκε πίσω στο 30′, δέχθηκε δεύτερο τέρμα πέντε λεπτά αργότερα, με το τελικό αποτέλεσμα να διαμορφώνεται στο 55′.

Δεν έχει πανηγυρίσει ακόμη το τρίποντο στο φετινό πρωτάθλημα η Εσκιλστούνα. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Τζαβάντ Αλ Τζεμπούρι φιλοξενήθηκε από την Έστερ, στην έδρα της οποίας γνώρισε την ήττα με 3-0. Βρέθηκε με την πλάτη στον τοίχο μέχρι και την ανάπαυλα, δεχόμενη και τρίτο τέρμα στο ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου. Είχε κάποιες καλές στιγμές στην πορεία, αλλά χωρίς αποτέλεσμα. Δεύτερη διαδοχική ήττα, μετά και το εντός 0-1 από τη Σούντσβαλ, οπότε και είναι στον ένα βαθμό.

Εσκιλστούνα Στατιστικά

*No Goal τα 4/5 τελευταία παιχνίδια της.

*No Goal και Under 2.5 τα 3/4 τελευταία εντός παιχνίδια της.

ΤΡΕΛΕΜΠΟΡΓΚ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη 2-0 επί της Έργκριτε, για το πρωτάθλημα. Προηγήθηκε με τον Νταΐνι στο 32′, με τον Μπόμαν να διαμορφώνει το τελικό αποτέλεσμα στις καθυστερήσεις. Με δέκα παίκτες οι φιλοξενούμενοι από το 77ο λεπτό.

Την πρώτη της νίκη στο φετινό πρωτάθλημα πανηγύρισε η Τρέλεμποργκ. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Περ-Όλα Λιουνγκ υποδέχθηκε την Έργκριτε, της οποίας και επικράτησε με 2-0. Αποτέλεσμα που ήταν και το πιο δίκαιο, με την ίδια να είναι ανώτερη στον αγωνιστικό χώρο και αρκετά πιο εύστοχη στις προσπάθειες της, εκμεταλλευόμενη και το αριθμητικό της πλεονέκτημα. Οι τρεις βαθμοί που πανηγύρισε είναι και οι πρώτοι της, καθώς είχαν προηγηθεί οι δυο ήττες από Γκέφλε (0-1 εντός) και Έστερ (5-2 εκτός). Εκτός αποστολής έμεινε ο Αντρέας Λάρσεν, επικαλούμενος οικογενειακούς λόγους.