8η αγωνιστική

*Η Εσκιλστούνα επικράτησε και στα τρία συνολικά εντός έδρας παιχνίδια με αντίπαλο τη Νόρμπι.

*No Goal τα 4/6 τελευταία παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

Δείτε τα Προγνωστικά Σουηδίας

ΕΣΚΙΛΣΤΟΥΝΑ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 2-1 από τη Χάλμσταντ, για το πρωτάθλημα. Παρότι προηγήθηκε με τον Μουχσέν στο 34′, δέχθηκε αρχικά την ισοφάριση με πέναλτι στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου και την ανατροπή με τη συμπλήρωση μιας ώρας αγώνα.

Επιστροφή στα αρνητικά αποτελέσματα για την Εσκιλστούνα, μετά και την εντυπωσιακή νίκη 5-2 επί της Βαστέρας. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Τζαβάντ Αλ Γιεμπούρι φιλοξενήθηκε από τη Χάλμσταντ, στην έδρα της οποίας ηττήθηκε με 2-1. Παρότι ήταν αυτή που προηγήθηκε στο σκορ, στην πορεία δεν απείλησε σε καμία περίπτωση, ο ρόλος της έγινε πιο αμυντικός και δεν άντεξε στην πίεση της αντιπάλου της, για να μείνει εν τέλει με άδεια χέρια. Αυτή ήταν και η δεύτερη ήττα της σε επτά φετινά παιχνίδια, έχοντας επικρατήσει στα υπόλοιπα πέντε. Απουσιάζουν οι τραυματίες Άσλεϊ Κόφι και Βίκτορ Γκέτεσον, καθώς και ο Βίκτορ Φορς που συμπλήρωσε κάρτες.

Εσκιλστούνα Στατιστικά

*Goal/Goal και Over 2.5 τα τέσσερα τελευταία παιχνίδια της.

*Goal/Goal και Over 2.5 τα 3/4 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της.

ΝΟΡΜΠΙ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία 1-1 με την Έργκριτε, για το πρωτάθλημα. Βρέθηκε πίσω μόλις στο πέμπτο λεπτό, για να ισοφαρίσει εν τέλει με τον Λούντγκρεν στο 32′.

Αγνοεί τη νίκη εδώ και πέντε παιχνίδια η Νόρμπι. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Μακ Λιντ υποδέχθηκε την Έργκριτε, με την οποία αναδείχθηκε ισόπαλη 1-1. Σε ένα αρκετά ισορροπημένο ματς ανάμεσα στις δυο πλευρές, μπορεί να βρέθηκε πίσω από νωρίς, ισοφάρισε πριν το ημίχρονο εκμεταλλευόμενη και ένα λάθος στην αντίπαλη άμυνα, όμως δεν ήταν ικανή για το κάτι παραπάνω. Πρώτο ματς, μετά από τέσσερα σερί, στο οποίο κατάφερε να σκοράρει, φτάνοντας τους οκτώ βαθμούς. Εξέτισε την τιμωρία του ο Ίβο Πεκάλσκι και θα δώσει και πάλι το παρόν, εν αντιθέσει με τους Νίκλας Σαβολάινεν και Γιόχαν Μπράνεφαλκ, που συμπλήρωσαν κάρτες. Από ίωση ταλαιπωρείται ο Αμπάς Μοχαμάντ.