*No Goal και Under 2.5 τα 6/7 τελευταία παιχνίδια ανάμεσα στις δυο ομάδες.

*Στον πρώτο γύρο: Βαστέρας – Εσκιλστούνα 0-0

Δείτε τα Προγνωστικά Σουηδίας

ΕΣΚΙΛΣΤΟΥΝΑ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 1-0 από τη Χέλσινγκμποργκ, για το πρωτάθλημα. Δέχθηκε το μοναδικό τέρμα στο πέμπτο λεπτό των καθυστερήσεων.

Από την τρίτη διαδοχική της ήττα προέρχεται η Εσκιλστούνα, μετά και από εκείνες κόντρα σε Τρέλεμποργκ (2-0 εκτός) και Έργκριτε (1-2 εντός). Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Νολμπέρτο Σολάνο φιλοξενήθηκε από τη Χέλσινγκμποργκ, στην έδρα της οποίας έμεινε με άδεια χέρια, μετά και το τελικό 1-0. Αρκετά ισορροπημένο το μεταξύ τους ματς, με το τελικό αποτέλεσμα να διαμορφώνεται στις λεπτομέρειες και από ένα τέρμα στο φινάλε. Υποχώρησε έτσι εντός της επικίνδυνης ζώνης, ενώ ηττήθηκε μια φορά στα πέντε τελευταία εντός της (3-1-1).

Εσκιλστούνα Στατιστικά

*Over 2.5 τα 4/6 τελευταία παιχνίδια της.

*Goal/Goal τα τρία τελευταία εντός παιχνίδια της.

ΒΑΣΤΕΡΑΣ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη 2-0 επί της Σούντσβαλ, για το πρωτάθλημα. Προηγήθηκε με το πέναλτι του Λάρσον στο 16ο λεπτό και στο 48′ ο Άσλουντ διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.

Επιστροφή στις επιτυχίες για τη Βαστέρας, μετά από τέσσερα παιχνίδια στα οποία και είχε τρεις ισοπαλίες και μια ήττα. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Κάλε Κάρλσον υποδέχθηκε τη Σούντσβαλ, της οποίας και επικράτησε με 2-0. Αποτέλεσμα που ήταν και το πιο δίκαιο, καθώς ήταν ανώτερη σε όλη τη διάρκεια, σκοράροντας από μια φορά στα πρώτα λεπτά του κάθε ημιχρόνου, ενώ είχε ευκαιρίες για ακόμη περισσότερα τέρματα. Βρίσκεται έτσι μόνη πρώτη στη βαθμολογία Β Σουηδίας, στο +2 από τους διώκτες της. Χωρίς διπλό σε τρεις εξόδους (0-2-1).