*Με Under 2.5 γκολ έληξαν τα 3/5 τελευταία ματς.

*Αποτέλεσμα πρώτου γύρου: Μόρτον-Ερντριεόνιανς 0-1.

*Αποτέλεσμα δευτέρου γύρου: Ερντριεόνιανς-Μόρτον 0-0.

*Αποτέλεσμα τρίτου γύρου: Μόρτον-Ερντριεόνιανς 2-1.

ΕΡΝΤΡΙΕΟΝΙΑΝΣ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη εναντίον της Άρμπροουθ με σκορ 1-2, στα πλαίσια της 23ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το σκορ άνοιξαν οι φιλοξενούμενοι με τον Φόρντις στο 72’ και διπλασίασαν τα τέρματά τους με τον ΜακΤζιλ στο 81’. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Μπιρντ στο 90+1’.

Πολύ καλή εμφάνιση και σημαντικό τρίποντο για την Ερντριεόνιανς. Είχε τον πλήρη έλεγχο του ματς, δημιούργησε πολλές ευκαιρίες και κατάφερε να τις εκμεταλλευτεί στο δεύτερο ημίχρονο, παίρνοντας ασφαλές προβάδισμα στο σκορ. Στις καθυστερήσεις έβγαλε αδράνεια, με αποτέλεσμα οι γηπεδούχοι να μειώσουν.

Να διπλασιάσει τις νίκες της θέλει στο σημερινό παιχνίδι, διατηρώντας τη θέση της εντός τετράδας. Είναι σε γενικές γραμμές σε καλή κατάσταση, σκοράρει με συνέπεια στις αναμετρήσεις της, όμως δυσκολεύεται αρκετά να κρατήσει ανέπαφη την εστία της, με αποτέλεσμα αυτό να της έχει στερήσει αρκετούς βαθμούς κατά τη διάρκεια της σεζόν.

Ερντριεόνιανς Στατιστικά

*Με Goal/Goal τα 4/5 πρόσφατα ματς.

*Με Over 2.5 τα 4/5 τελευταία παιχνίδια.

ΜΟΡΤΟΝ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη εναντίον της Κουίνς Παρκ, στα πλαίσια της 31ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το 1-0 ο Μπροντφουτ στο 68’ και το τελικό 2-0 διαμόρφωσε ο Μούιρχεντ στο 72’.

Καλή εμφάνιση και νίκη για τη Μόρτον. Δημιούργησε ευκαιρίες, απείλησε με τις περισσότερες από αυτές και κατάφερε να βρει το δρόμο προς τα δίχτυα στο δεύτερο ημίχρονο. Αμυντικά δεν κινδύνευσε καθόλου, διατηρώντας εύκολα το μηδέν παθητικό.

Μια παρόμοια εμφάνιση με αντίστοιχο αποτέλεσμα θέλει να πραγματοποιήσει σήμερα, αυξάνοντας την απόστασή της από τις τελευταίες θέσεις του βαθμολογικού πίνακα και ξεπερνώντας παράλληλα την αντίπαλό της, μπαίνοντας στην τετράδα. Μπορεί να μην πείθει σε γενικές γραμμές με την εικόνα της, όμως προέρχεται από θετικό αποτέλεσμα και αποτελεί μόνιμα κίνδυνο για τις αντίπαλες άμυνες.