*Με Under 2.5 γκολ έληξαν τα 4/5 τελευταία ματς.

*Με Goal/Goal ολοκληρώθηκαν τα 4/5 πρόσφατα παιχνίδια.

*Αποτέλεσμα πρώτου γύρου: Ερντριεόνιανς-Κουίνς Παρκ 1-1.

*Αποτέλεσμα δευτέρου γύρου: Κουίνς Παρκ-Ερντριεόνιανς 1-2.

ΕΡΝΤΡΙΕΟΝΙΑΝΣ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη εναντίον της Νταντί Γιουνάιτεντ, στα πλαίσια της 26ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το 0-1 ο ΜακΤζιλ στο 59’ και το τελικό 0-2 διαμόρφωσε ο Ο’Κόνορ στο 90+4’.

Άκρως αποτελεσματική εμφάνιση και τεράστια νίκη για την Ερντριεόνιανς. Εκμεταλλεύτηκε πλήρως τις ευκαιρίες που δημιούργησε στο δεύτερο ημίχρονο και κατάφερε να βρει το δρόμο προς τα δίχτυα σε δύο περιπτώσεις. Αμυντικά δέχθηκε πίεση, όμως οι γηπεδούχοι ήταν εντελώς άστοχοι στη τελική τους προσπάθεια.

Με ψυχολογία στα ύψη έρχεται στο σημερινό παιχνίδι, θέλοντας να διπλασιάσει τις νίκες της. Έχει το πλεονέκτημα έδρας και πρέπει να το εκμεταλλευτεί ώστε να ξεπεράσει το εμπόδιο της ανεβασμένης Κουίνς Παρκ, αυξάνοντας παράλληλα την απόστασή της από τις τελευταίες θέσεις του βαθμολογικού πίνακα.

Ερντριεόνιανς Στατιστικά

*Με Goal/Goal τα 3/5 πρόσφατα ματς.

*Με Over 2.5 τα 3/5 τελευταία παιχνίδια.

ΚΟΥΙΝΣ ΠΑΡΚ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη εναντίον της Άρμπροουθ, στα πλαίσια της 26ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το 1-0 ο Πάτον στο 4’ και το 2-0 ο Σέρινταν στο 14’. Το 3-0 πέτυχε ο Πάτον στο 23’ και το 4-0 ο Τόμας στο 49’. Το 5-0 έκανε ο ΜακΛις στο 62’ και το τελικό 6-0 διαμόρφωσε ο ΜακΚίνστρι στο 85’.

Εξαιρετική εμφάνιση και εμφατική νίκη για την Κουίνς Παρκ. Επέβαλλε το ρυθμό της, δημιούργησε πολλές ευκαιρίες και κατάφερε να σκοράρει τόσο στο πρώτο, όσο και στο δεύτερο ημίχρονο. Αμυντικά δεν κινδύνευσε ιδιαίτερα, διατηρώντας με σχετική ευκολία το μηδέν παθητικό.

Μια αντίστοιχη εμφάνιση με ένα παρόμοιο αποτέλεσμα θέλει ιδανικά να πραγματοποιήσει σήμερα, περνώντας από την έδρα της μαχητικής Ερντριεόνιανς. Είναι ανεβασμένη αυτή την περίοδο, έχει βρει ρυθμό επιθετικά και σκοράρει σχεδόν μόνιμα, ενώ παράλληλα είναι φανερά βελτιωμένη, έχοντας κρατήσει ανέπαφη την εστία της στις τέσσερις από τις τελευταίες πέντε αγωνιστικές.