*31η αγωνιστική

*Νωρίτερα στη σεζόν: Κόουβ Ρέιντζερς – Ερντρι 1-0, Ερντρι – Κόουβ Ρέιντζερς 0-2, Κόουβ Ρέιντζερς – Ερντρι 1-1

*Τα εφτά από τα οκτώ τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια έχουν λήξει under 2,5.

ΕΡΝΤΡΙ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Η Ερντρι κέρδισε 2-0 εντός έδρας την Κουίνς Παρκ, πετυχαίνοντας δύο γκολ μέσα σε εφτά λεπτά προς το τέλος του ημιχρόνου, με τους Σμιθ (38’), Ιστον (45’), ούσα ελαφρώς καλύτερη από την αντίπαλο της.

Η Ερντρι κέρδισε και την Κουίνς Παρκ με 2-0 εντός έδρας, πετυχαίνοντας τρίτη συνεχόμενη νίκη, 10η στα 14 τελευταία παιχνίδια πρωταθλήματος που είναι αήττητη! Και στο γήπεδό της έχει έξι νίκες στα εφτά τελευταία παιχνίδια που δεν χάνει, με πιο πρόσφατη ήττα της εκεί, από την σημερινή της αντίπαλο!

Πέτυχε αυτό που μπορούσε από μεριά της, να πάει στον σημερινό «τελικό απευθείας ανόδου» με την καλύτερη δυνατή ψυχολογία. Αλλά δεν είναι σε απόσταση βολής, αφού βρίσκεται στο -5 από την πρωτοπόρο Κόουβ Ρέιντζερς, κάτι που σημαίνει πώς ακόμη και αν την κερδίσει, τίποτα δεν εξαρτάται αποκλειστικά από αυτήν. Απλά θα την πιέσει πολύ περισσότερο ως το τέλος της σεζόν! Πάντως έχει εξασφαλίσει ήδη, και μαθηματικά πλέον, τη συμμετοχή στα πλέι οφς για την άνοδο.

Παραμένουν εκτός λόγω τραυματισμών οι Λάιονς (ΑΜ), Κουίντερ – Αϊσα (ΕΠ).

Ερντρι Στατιστικά

*Εχει 6/8 under 2,5 στα τελευταία παιχνίδια της.

*Εχει 11/18 G/G εντός έδρας, 9/14 στο πρωτάθλημα.

*Εχει 11/18 over 2,5 εντός έδρας, 10/14 στο πρωτάθλημα.

21+ |Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Κίνδυνος εθισμού & απώλειας περιουσίας | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα

ΚΟΟΥΒ ΡΕΪΝΤΖΕΡΣ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Η Κόουβ Ρέιντζερς κέρδισε 1-2 εκτός έδρας την Μοντρόουζ, ανοίγοντας το σκορ πολύ νωρίς, με τον Μέγκινσον στο 6’, ενώ ο Φάιβι στο 32’ πέτυχε το 0-2, πριν μειώσει για την αντίπαλο της ο Τζόνστον στο 38ο λεπτό.

Η Κόουβ Ρέιντζερς πέρασε από την έδρα της Μοντρόουζ με 1-2, πετυχαίνοντας τρίτη συνεχόμενη νίκη, ενώ στο πρωτάθλημα είναι αήττητη εδώ και 20 αγωνιστικές, με 14 νίκες. Και μακριά από το γήπεδο της δεν έχει ήττα στα 10 τελευταία 90λεπτα, αν και έφερε τέσσερις ισοπαλίες σε αυτό το διάστημα.

Είναι πάντα πρωτοπόρος, με την καλύτερη επίθεση της κατηγορίας, διατηρώντας πάντα μία μικρή απόσταση ασφαλείας από την δεύτερη θέση που δεν εξασφαλίζει απευθείας άνοδο, εκεί που είναι η σημερινή της αντίπαλος, ούσα πλέον στο +5 από αυτήν! Επομένως ακόμη και αν χάσει σήμερα έχει πλεονέκτημα, απλά αν δεν ηττηθεί, θα πρέπει να «αυτοκτονήσει» στα υπόλοιπα πέντε παιχνίδια της κανονικής περιόδου για να μην ανέβει απευθείας κατηγορία.

Επιστρέφει από τιμωρία ο αμυντικός Μάιλν.