*9η αγωνιστική.

*Περιορισμένος αριθμός θεατών.

ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ ΑΝΑΛΥΣΗ

Δεν είχε υποχρεώσεις την Τετάρτη, έρχεται απ’ την εκτός έδρας ήττα 3-2 κόντρα στον Καραϊσκάκη την περασμένη εβδομάδα. Έγινε εξαιρετικό παιχνίδι, παρά την κακοκαιρία και τον βαρύ αγωνιστικό χώρο, αμφότερες οι ομάδες έδειξαν ζήλο στο δημιουργικό κομμάτι. Ο Καραϊσκάκης προηγήθηκε 2-0, ο Εργοτέλης ισοφάρισε και έκανε τρομερό δεύτερο ημίχρονο, μπορούσε να ανατρέψει πλήρως την κατάσταση, ωστόσο στο φινάλε το καθοριστικό γκολ ήρθε για τους Αρτινούς.

Στο 3-1-3 το ρεκόρ της ομάδας του Ηρακλείου έπειτα από εφτά αγωνιστικές, με 10 πόντους είναι στην 8η θέση της βαθμολογίας, στο +5 απ’ την τελευταία τετράδα. Επιστρέφει ο Μπουρσέλης (Μέσος), η αποστολή: Τσέλιος, Τζελέπης, Ποζατζίδης, Κατσούρρι, Ντουμάνης, Μίκο, Κόλα, Σαρρής, Βουτσάς, Μπουτσάκης, Μπουρσελης, Αμπντουλαχί, Νεράλ, Κοκκίνης, Κωστανάσιος, Χοσάμ, Κουατένγκ, Κόνραντ, Φαράγκ, Πατρινός, Αλεξάκης.

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 3-2 κόντρα στον Καραϊσκάκη στις 11 του μηνός. Στο 2-0 το σκορ μέχρι το 28’ με τα γκολ των Ενγκεμετσιό και Ναζίμ, ο Εργοτέλης ισοφάρισε μέχρι το 68’ με δύο γκολ του Κόνραντ. Το τελικό 3-2 ήρθε στο 88’ με πέναλτι του Σταματή.

ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*Μετρά 5/7 Under 2.5 στο πρωτάθλημα (δες το στη betshop).

*Μετρά 5/7 ΝG στο πρωτάθλημα.

ΑΣΤΕΡΑΣ ΒΛΑΧΙΩΤΗ ΑΝΑΛΥΣΗ

Μπορούν να αισθάνονται ικανοποιημένοι στον Αστέρα Βλαχιώτη με το εντός έδρας 1-1 κόντρα στον Καραϊσκάκη την Τετάρτη. Το παιχνίδι δεν είχε πολλές φάσεις, οι Αρτινοί προηγήθηκαν λίγο πριν την ανάπαυλα και διαχειρίστηκαν αρκετά καλά την κατάσταση στο δεύτερο μέρος, ωστόσο στο τέλος «κλείστηκαν» στα καρέ τους και το «πλήρωσαν» με την ισοφάριση. Επιστροφή στα θετικά αποτελέσματα για την ομάδα της Λακωνίας, που ερχόταν από δύο σερί ήττες κόντρα σε Κηφισιά (0-1) και Παναθηναϊκό Β’ (2-0 εκτός), είχαν προηγηθεί η εκτός έδρας νίκη 1-0 επί της Επισκοπής και το εντός έδρας 0-0 με τη Ρόδο, στην πρεμιέρα ηττήθηκε εκτός έδρας 2-1 απ’ τον Λεβαδειακό. Έχει παίξει μόλις έξι ματς, «χρωστά» δύο, που αναβλήθηκαν λόγω κρουσμάτων.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία 1-1 κόντρα στον Καραϊσκάκη. Το 0-1 ο Βανκεβάι στο 45’ για τον Καραϊσκάκη, ισοφάρισε ο Λεωνιδόπουλος στις καθυστερήσεις.