3η αγωνιστική

*Over 3.5 τα 3/4 τελευταία παιχνίδια ανάμεσα στις δυο ομάδες.

ΕΡΓΚΡΙΤΕ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία 0-0 με την Όντεβολντ, για το πρωτάθλημα.

Δεν έχει πανηγυρίσει κάποια νίκη η Έργκριτε, μετά και τα δυο πρώτα παιχνίδια στο φετινό πρωτάθλημα. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Αντρέας Χόλμπεργκ φιλοξενήθηκε από την Όντεβολντ, με την οποία αναδείχθηκαν ισόπαλες χωρίς τέρματα. Έπαιξε έχοντας περισσότερο το μυαλό στα μετόπισθεν, “χτυπώντας” μέσω αντεπιθέσεων, αλλά δεν κατάφερε να απειλήσει ιδιαίτερα για το κάτι παραπάνω. Αυτός ήταν και ο πρώτος βαθμός για φέτος, καθώς είχε προηγηθεί η ήττα με 1-2 από την Ούτσικτενς.

Έργκριτε Στατιστικά

*Over 2.5 τα 4/5 τελευταία παιχνίδια της.

*Σκοράρει στα τέσσερα τελευταία εντός παιχνίδια της.

ΜΠΡΑΓΚΕ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία 1-1 με τη Χέλσινγκμποργκ, για το πρωτάθλημα. Προηγήθηκε στο 38′ με τον Άρβιντσον, για να δεχθεί την ισοφάριση στο 73ο λεπτό.

Αήττητη παρέμεινε για δεύτερο διαδοχικό παιχνίδι η Μπράγκε. Από την πλευρά της, η ομάδα του Γιάνε Μίαν φιλοξενήθηκε από τη Χέλσινγκμποργκ, με την οποία έμειναν στο 1-1, στα πλαίσια της προηγούμενης αγωνιστικής. Δίκαιο το τελικό αποτέλεσμα σε ένα ισορροπημένο ματς ανάμεσα τους, έχοντας αμφότερες από ένα ημίχρονο. Η ίδια ήταν καλύτερη στο πρώτο μέρος και πήρε σωστά το προβάδισμα, στην πορεία όμως έγινε πιο παθητικά, θέλοντας να κρατήσει το σκορ, κάτι που τελικά δεν κατάφερε να κάνει. Δεν κατάφερε έτσι να κάνει το 2/2, μετά και το εντός 1-0 επί της Βάρμπεργκς, στην πρεμιέρα.