11η αγωνιστική

*Over 2.5 τα 5/7 τελευταία Έργκριτε – Λαντσκρόνα.

ΕΡΓΚΡΙΤΕ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη 0-1 επί της Γκάις, για το πρωτάθλημα. Το τέρμα του Καρίμ στο 15ο λεπτό, διαμόρφωσε και το τελικό αποτέλεσμα.

Τρεις νίκες και δυο ισοπαλίες ο απολογισμός της Έργκριτε στα πέντε τελευταία παιχνίδια της. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Τζέφρι Άουμπιν φιλοξενήθηκε από τη Γκάις, στην έδρα της οποίας επικράτησε με 0-1 στο μεταξύ τους ντέρμπι. Πήρε από νωρίς προβάδισμα με μια υποδειγματική αντεπίθεση, στην πορεία έγινε πιο παθητική, αντέχοντας στην όποια πίεση των γηπεδούχων.

Τρίτη διαδοχική της νίκη, μετά και από εκείνες κόντρα σε Σούντσβαλ (1-0 εντός) και Γκέφλε (3-1 εντός), έφτασε τους 14 βαθμούς και ανεβαίνει διαρκώς στη βαθμολογία Β Σουηδίας. Είναι αήττητη σε πέντε εντός, με δυο νίκες και τρεις ισοπαλίες. Εκτός μάχης τέθηκαν οι Βίλιαμ Σβένσον, Έριον Σάντικου και Γιόναταν Ντροτ, καθώς συμπλήρωσαν κάρτες.

Έργκριτε Στατιστικά

*No Goal και Under 2.5 τα 3/4 τελευταία παιχνίδια της.

*Over 2.5 τα 6/7 τελευταία εντός παιχνίδια της.

ΛΑΝΤΣΚΡΟΝΑ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία 1-1 με την Τρέλεμποργκ, για το πρωτάθλημα. Παρότι βρέθηκε πίσω στο 39ο λεπτό, εν τέλει ισοφάρισε στο 87′ με τον Ασαρέ.

Μακριά από τα νικηφόρα αποτελέσματα έμεινε για δεύτερο διαδοχικό παιχνίδι η Λαντσκρόνα, μετά και την ήττα με 2-1 από την Έστερ. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Μπίλι Μάγκνουσον υποδέχθηκε την Τρέλεμποργκ, με την οποία αναδείχθηκαν ισόπαλες 1-1. Μπορεί να είχε περισσότερες ευκαιρίες, ωστόσο βρέθηκε πίσω λίγο πριν την ανάπαυλα και σπατάλησε αρκετές προσπάθειες, πριν καταφέρει εν τέλει να σώσει το βαθμό στα τελευταία λεπτά.

Διατηρείται στα μέσα της κατάταξης και σε ισοβαθμία με τη σημερινή της αντίπαλο. Χωρίς νίκη σε τέσσερις εξόδους (0-1-3), στις οποίες σκόραρε μόλις μια φορά. Εξέτισε την τιμωρία του ο Ουσμάν Ντιαβαρά, σταθερά εκτός μάχης βρίσκονται οι τραυματίες Φίλιπ Άντερσον και Άλεκ Μπραντ Έρλαντσον.