24η αγωνιστική

*Goal/Goal τα πέντε τελευταία τελευταία παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

*Στον πρώτο γύρο: Φάλκενμπεργκ – Έργκριτε 3-2

ΕΡΓΚΡΙΤΕ ΑΝΑΛΥΣΗ

Μετά από επτά αναμετρήσεις και με απολογισμό δυο νίκες και πέντε ισοπαλίες, η Έργκριτε υπέστη και πάλι την ήττα. Την προηγούμενη αγωνιστική, φιλοξενήθηκε από τη Γκάις, στην έδρα της οποίας ηττήθηκε με 2-1. Είχε λιγότερες ευκαιρίες από την αντίπαλό της, ωστόσο δεν ήταν τόσο χειρότερη, οπότε ίσως και να άξιζε τουλάχιστον το βαθμό. Μετά και από αυτή την απώλεια, μοιράζεται την ένατη θέση με την Εσκιλστούνα, έχοντας από 29 βαθμούς, αν και η ίδια έχει και ματς περισσότερο. Αήττητη στα οκτώ τελευταία εντός της, στα οποία πανηγύρισε τρεις νίκες.

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 2-1 από τη Γκάις, για το πρωτάθλημα. Πήρε προβάδισμα με το πέναλτι του Ζελίκοβιτς στο 16ο λεπτό, για να δεχθεί στην πορεία την ανατροπή.

Έργκριτε Στατιστικά

*Goal/Goal τα τέσσερα τελευταία παιχνίδια της, στο πρωτάθλημα. (δες το στην Betshop)

*Goal/Goal τα τέσσερα τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της, στο πρωτάθλημα.

ΦΑΛΚΕΝΜΠΕΡΓΚ ΑΝΑΛΥΣΗ

Επιστροφή στα νικηφόρα αποτελέσματα για την Φάλκενμπεργκ, μετά από τέσσερις αναμετρήσεις και με απολογισμό δυο ισοπαλίες και ισάριθμες ήττες. Την προηγούμενη αγωνιστική, υποδέχθηκε τη Λαντσκρόνα, της οποίας και επικράτησε με 2-1. Δημιούργησε περισσότερες φάσεις και στις δυο πιο αξιόλογες εξ αυτών κατάφερε να βρει δίχτυα και να πάρει το ματς. Είναι στην προτελευταία θέση της κατάταξης, με 23 βαθμούς, όσους έχει και η Βαστέρας. Μόλις μια νίκη στις δέκα τελευταίες εξόδους της, μετρώντας ακόμη δυο ισοπαλίες και επτά ήττες.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη 2-1 επί της Λαντσκρόνα, για το πρωτάθλημα. Πήρε σαφές προβάδισμα με τους Γουέντε (19′) και Χίντσα (49′), για να δεχθεί τη μείωση στο 54ο λεπτό.