*Χωρίς νικητή ολοκληρώθηκαν τα 4/6 τελευταία παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

*Under 2.5 τα τέσσερα τελευταία παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

Δείτε τα Προγνωστικά Σουηδίας

ΕΡΕΜΠΡΟ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη 0-2 επί της Νόρμπι, για το πρωτάθλημα. Πήρε προβάδισμα στο 45′ με τον Γιλοάν Χαμάντ, ενώ το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε στο 90′ ο Μίλεσκογκ. Χαμένο πέναλτι για τους γηπεδούχους στις καθυστερήσεις του ματς.

Συνέχεια στις επιτυχίες κατάφερε να δώσει η Έρεμπρο. Στα πλαίσια της προηγούμενης αγωνιστικής, η ομάδα του Άξελ Κιελ φιλοξενήθηκε από τη Νόρμπι, στην έδρα της οποίας πήρε το διπλό, επικρατώντας με 0-2. Σε ένα αρκετά ισορροπημένο παιχνίδι, τόσο σε κατοχή, όσο και από άποψη ευκαιριών, η ίδια αποδείχθηκε αρκετά πιο εύστοχη στην τελική προσπάθεια, για να πάρει το τρίποντο. Είχε προηγηθεί το εντός 3-1 επί της Γιόνσεπινγκ, φτάνοντας τους έξι βαθμούς μετά τις τρεις πρώτες στροφές. Παραμένει εκτός αποστολής ο πορτιέρο Λέιγιον.

Έρεμπρο Στατιστικά

*2-3 Goals τα 3/4 τελευταία παιχνίδια της.

*Goal/Goal και Over 2.5 τα τέσσερα τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της.

ΧΑΛΜΣΤΑΝΤ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη 0-1 επί της Ντάλκουρντ, για το πρωτάθλημα. Το τέρμα του Αλεξάντερ Γιόχανσον στο 79ο λεπτό, διαμόρφωσε και το τελικό αποτέλεσμα.

Από την πρώτη της νίκη στο φετινό πρωτάθλημα προέρχεται από την πλευρά της η Χάλμσταντ. Στα πλαίσια της προηγούμενης αγωνιστικής, η ομάδα του Μάγκνους Χάγκλουντ φιλοξενήθηκε από τη Ντάλκουρντ, στην έδρα της οποίας κατάφερε να πάρει το διπλό, μετά και το τελικό 0-1. Αρκετά ισορροπημένο το πρώτο ημίχρονο ανάμεσα στις δυο πλευρές, όμως η Χάλμσταντ πήρε περισσότερες πρωτοβουλίες στο δεύτερο και δικαιώθηκε, βρίσκοντας δίχτυα στα τελευταία λεπτά. Γνώριμα τα προβλήματα που αντιμετωπίζει και πάλι.