24η αγωνιστική

*Με 2-3 Goals ολοκληρώθηκαν τα οκτώ τελευταία παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

*Στον πρώτο γύρο: Ντέγκερφορς – Έρεμπρο 3-0

ΕΡΕΜΠΡΟ ΑΝΑΛΥΣΗ

Από την τρίτη διαδοχική της ήττα στο πρωτάθλημα προέρχεται η Έρεμπρο, μετά και από εκείνες κόντρα σε Μάλμε (5-1 εκτός) και Χάκεν (1-2 εντός). Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Μάρκους Λαντζ φιλοξενήθηκε από τη Γκέτεμποργκ, στην έδρα της οποίας ηττήθηκε με 2-0. Αποτέλεσμα δίκαιο, καθώς ήταν κατώτερη των προσδοκιών και δεν απείλησε την αντίπαλό της.

Κάπως έτσι, βρίσκεται στην 15η και προτελευταία θέση, με 16 βαθμούς, ούσα στο -10 από την απευθείας παραμονή, έξι στροφές πριν το φινάλε. Μια νίκη και στα οκτώ τελευταία εντός της, έχοντας ακόμη τρεις ισοπαλίες και τέσσερις ήττες. Εκτός μάχης παραμένουν οι Αχμέντ Γιασίν και Ντένις Κόλαντερ.

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 2-0 από τη Γκέτεμποργκ, για το πρωτάθλημα. Βρέθηκε πίσω στο 43ο λεπτό, για να δεχθεί και δεύτερο τέρμα στις καθυστερήσεις του ματς.

Έρεμπρο Στατιστικά

*Με Over 2.5 ολοκληρώθηκαν τα 4/6 τελευταία παιχνίδια της, στο πρωτάθλημα. (δες το στην Betshop)

*Με 2-3 Goals ολοκληρώθηκαν τα τέσσερα τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της, στο πρωτάθλημα.

ΝΤΕΓΚΕΡΦΟΡΣ ΑΝΑΛΥΣΗ

Από ένα αήττητο σερί τριών αγώνων προέρχεται από την πλευρά της η Ντέγκερφορς, σε ένα σερί όπου και μετράει δυο νίκες και μια ισοπαλία. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα των Αντρέας Χόλμπεργκ και Τομπίας Σόλμπεργκ υποδέχθηκε τη Χάλμσταντ, της οποίας και επικράτησε με 2-1. Μπορεί να μην είχε κατοχή, αλλά και λιγότερες ευκαιρίες, ωστόσο ήταν πιο εύστοχη στην τελική προσπάθεια.

Κάπως έτσι, έφτασε τους 25 βαθμούς και είναι στην 14η θέση και στο -1 από την απευθείας παραμονή και τη Χάλμσταντ. Χωρίς διπλό στις δέκα τελευταίες εξόδους της, έχοντας απολογισμό τρεις ισοπαλίες και επτά ήττες. Εκτός δράσης παραμένει ο τραυματίας Άντον Κραλ.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη 2-1 επί της Χάλμσταντ, για το πρωτάθλημα. Πήρε προβάδισμα στο έκτο λεπτό με το πέναλτι του Μπέρτιλσον, και παρότι δέχθηκε την ισοφάριση στο 17′, εν τέλει επικράτησε με το τέρμα του Ντάλστρεμ στο 30′.

Ντέγκερφορς Στατιστικά

*Με Goal/Goal και Over 2.5 ολοκληρώθηκαν τα 5/6 τελευταία παιχνίδια της, στο πρωτάθλημα.

*Με Over 2.5 ολοκληρώθηκαν τα 4/5 τελευταία εκτός έδρας παιχνίδια της, στο πρωτάθλημα.