*Από 4/5 μεταξύ τους Over 2.5 έρχονται οι δύο ομάδες ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης.

*Αήττητη η Έρεμπρο στα τελευταία έξι εντός έδρας ματς πρωταθλήματος κόντρα στη Φάλκενμπεργκ.

Παιχνίδι 365 μέρες το χρόνο | +21

Δείτε τα Προγνωστικά Σουηδίας

ΕΡΕΜΠΡΟ ΑΝΑΛΥΣΗ

Δεν κατάφερε να σταθεί στο ύψος των περιστάσεων η Έρεμπρο την περασμένη εβδομάδα στο εκτός έδρας απαιτητικό παιχνίδι με τη Χάκεν. Άντεξε μόνο στο πρώτο ημίχρονο, το δεύτερο μέρος εξελίχθηκε καταστροφικά, έχανε 2-0 στο 62’, το τελικό 3-0 είχε διαμορφωθεί στο 74’! Τρίτη διαδοχική ήττα για την Έρεμπρο, μετά απ’ αυτές που προηγήθηκαν από Χέλσινγκμποργκ (0-1 εντός) και Μάλμε (2-1 εκτός), έχει υποχωρήσει αρκετά και έχει πλησιάσει τις επικίνδυνες θέσεις της στη βαθμολογία. Έρχεται από τέσσερις διαδοχικές εντός έδρας ήττες πρωταθλήματος, σ’ όλες έχανε 0-1 στο πρώτο ημίχρονο, δε σκόραρε στις τελευταίες δύο. Επιστρέφει ο Μπιέρκμαν (Αμυντικός, 8, 0), συνεχίζουν τραυματίες Μόρτενσον (Μέσος, 3, 0), Γκράνλουντ (Αμυντικός, 9, 0), Μπιέρνκβιστ (Αμυντικός, 9, 0) και Αμίν (Μέσος, 3, 0).

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 3-0 κόντρα στη Χάκεν.

ΕΡΕΜΠΡΟ Στατιστικά

*G/G τα 7/11 πρόσφατα παιχνίδια (δες το στην Novibet).

*Under 2.5 τα 3/5 τελευταία ματς.

*Μια φορά κράτησε ανέπαφη την εστία της στα 15 φετινά παιχνίδια πρωταθλήματος.

ΦΑΛΚΕΝΜΠΕΡΓΚ ΑΝΑΛΥΣΗ

Έπρεπε να βγάλει αντίδραση η Φάλκενμπεργκ την περασμένη εβδομάδα στο εντός έδρας ματς κόντρα στην Γκέτεμποργκ. Ερχόταν απ’ τον εκτός έδρας διασυρμό 6-2 κόντρα στη Χάμαρμπι και όφειλε να δείξει κάτι πιο ανταγωνιστικό, τα κατάφερε και στο φινάλε δικαιώθηκε. Περιόρισε τον πιο ποιοτικό αντίπαλο, μπορεί να δέχτηκε το γκολ στο 48’, ωστόσο δεν παράτησε το ματς, είχε πάθος και ενέργεια, βρήκε την ισοφάριση στο φινάλε και πήρε αυτό που άξιζε.

Επιστροφή στις ισοπαλίες για τη Φάλκενμπεργκ, είχε προηγηθεί ο διασυρμός απ’ τη Χάμαρμπι και σερί τριών αγωνιστικών αήττητη (1-2-0), η νίκη κόντρα στην Έλφσμποργκ ήταν η μοναδική σε 14 παιχνίδια (1-5-8). Πλέον είναι τελευταία με 11 πόντους, στο -2 απ’ την απευθείας παραμονή. Διαθέτει επίσης μια από τις χειρότερες άμυνες με 29 γκολ. Στο 0-2-3 το ρεκόρ της στα τελευταία πέντε εκτός έδρας παιχνίδια πρωταθλήματος. Επιστρέφει ο Εζέν (Αμυντικός, 2, 0), συνεχίζει εκτός ο Μαθίσεν (Μέσος, 11, 0).

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία 1-1 κόντρα στην Γκέτεμποργκ.