*Under 2.5 τα 3/4 τελευταία παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

*Στον πρώτο γύρο: Έργκριτε – Έρεμπρο 2-0

*Στο κύπελλο: Έρεμπρο – Έργκριτε 1-3

ΕΡΕΜΠΡΟ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 2-1 από τη Μπρομαποϊκάρνα, για το πρωτάθλημα. Παρότι προηγήθηκε στο έκτο λεπτό με τον τέρμα του Αντρέσον, στην πορεία δέχθηκε την ανατροπή (15′, 51′).

Από τη δεύτερη διαδοχική της ήττα προέρχεται στο πρωτάθλημα η Έρεμπρο, μετά και από εκείνη κόντρα στη Μπράγκε (1-3 εντός). Την προηγούμενη αγωνιστική, υποδέχθηκε τη Μπρομαποϊκάρνα, από την οποία και ηττήθηκε με 2-1. Παρότι είδε την αντίπαλο της να χάνει από νωρίς πέναλτι και πήρε προβάδισμα δυο λεπτά αργότερα, στην πορεία δεν κατάφερε να αντέξει στην πίεση που δέχθηκε και δικαίως υπέστη την ανατροπή, φεύγοντας με άδεια χέρια. Παρά τη νέα απώλεια αυτή, διατηρείται στα μέσα της κατάταξης και στο +5 από την επικίνδυνη ζώνη. Πανηγύρισε μόλις μια νίκη στα τέσσερα πιο πρόσφατα εντός της, έχοντας ακόμη μια ισοπαλία και δυο ήττες.

Έρεμπρο Στατιστικά

*2-3 Goals τα 3/4 τελευταία παιχνίδια της.

*Νο Goal και Under 2.5 τα 3/5 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της.

ΕΡΓΚΡΙΤΕ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία 2-2 με την Εσκιλστούνα, για το πρωτάθλημα. Βρέθηκε δυο φορές πίσω στο σκορ (13′, 67′), για να ισοφαρίσει ισάριθμες με τους Λούντμπεργκ (44′) και Μπάρκροτ (77′).

Αήττητη παραμένει εδώ και τέσσερις αναμετρήσεις η Έργκριτε, μετρώντας μια νίκη και τρεις ισοπαλίες σε αυτό το σερί της. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Μπρίνιαρ Γκούναρσον υποδέχθηκε την Εσκιλστούνα, με την οποία αναδείχθηκε ισόπαλη 2-2. Αν και βρέθηκε δυο φορές πίσω στο σκορ, με το δεύτερο τέρμα να έρχεται από τραγικό λάθος στην άμυνα, είχε τα ψυχικά αποθέματα για να ισοφαρίσει ισάριθμες φορές και να αποφύγει τα χειρότερα. Εξακολουθεί να βρίσκεται σε πολύ δύσκολη θέση, ούσα προτελευταία και στο +2 από την ουραγό Έστερσουντ. Πήρε αποτέλεσμα στις τέσσερις από τις πέντε πιο πρόσφατες εξόδους της (1-3-1).