* 3η αγωνιστική

* Under 2.5 τα δύο περσινά μεταξύ τους παιχνίδια, η Επισκοπή επικράτησε 1-0 εντός και πήρε το ‘Χ” (1-1) εκτός έδρας.

ΕΠΙΣΚΟΠΗ ΑΝΑΛΥΣΗ

Με 2/2 ήττες έχει ξεκινήσει τη Σουπερ Λιγκ 2 η Επισκοπή, δίχως να έχει βρει τα αντίπαλα δίχτυα. Δεν έκανε πολλά στο Ηράκλειο την περασμένη Κυριακή, δέχθηκε το πέναλτι από τον Εργοτέλη και δεν βρήκε αντίδραση στο δεύτερο ημίχρονο.

Είχε προηγηθεί η εντός έδρας ήττα από την ΑΕ Καραϊσκάκης, ξανά με 1-0, ξανά με πέναλτι στο πρώτο ημίχρονο. Νωρίτερα, το Σεπτέμβριο ηττήθηκε και στο θεσμό του Κυπέλλου από την Καλλιθέα με 2-1 εκτός έδρας.

Η αποστολή της Επισκοπής: Καλογεράκης Καλαντζής, Θεοδώρου, Γκονζάλβες, Μπαρμπόσα, Εμπόι, Πολυχρόνης, Τριντάντε, Σουμπασάκης, Ανδρικόπουλος, Τσάβος, Τασιούλης, Καραγιάννης, Πέτρου, Σκόνδρας, Γεωργούλης, Νταρζίσιο, Όρκας, Ντεμέτριους, Νοικοκυράκης.

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα (1-0) από τον Εργοτέλη. Το καθοριστικό γκολ της αναμέτρησης πέτυχε ο Κουατένγκ με πέναλτι στο 33ο λεπτό.

ΕΠΙΣΚΟΠΗ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

* Under 1.5 τα 3/4 τελευταία παιχνίδια της, ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης (Δες το στην betshop)

* No Goal τα τέσσερα τελευταία εντός έδρας παχνίδια της για το πρωτάθλημα

ΑΣΤΕΡΑΣ ΒΛΑΧΙΩΤΗ ΑΝΑΛΥΣΗ

Τον πρώτο του βαθμό στη Σούπερ Λιγκ 2 πήρε την περασμένη Κυριακή ο Αστέρας Βλαχιώτη στο εντός έδρας 0-0 με τη Ρόδο, έχοντας τις καλύτερες ευκαιρίες στο ματς. Είχε προηγηθεί το δύσκολο τεστ στη Λειβαδιά για την πρεμιέρα του πρωταθλήματος, όπου ηττήθηκε 2-1 με ανατροπή! Άδοξη η πορεία του στο θεσμό του Κυπέλλου, αποκλείστηκε νωρίς από την Ηλιούπολη με ήττα 2-0 εκτός έδρας.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία (0-0) με τη Ρόδο. Κακό το θέαμα στο πρώτο ημίχρονο, ο Αστέρας είχε τη μοναδική αξιόλογη φάση. Καλύτεροι οι γηπεδούχοι στο δεύτερο μέρος, απείλησαν, αλλά δεν βρήκαν το γκολ της νίκης.