*14η αγωνιστική

*Νότιος όμιλος.

*Δύο νίκες σε ισάριθμα μεταξύ τους ματς, μετράει η ΑΕΚ Β.

ΕΠΙΣΚΟΠΗ

Προηγούμενο ματς: Γνώρισε ταπεινωτική εκτός έδρας ήττα με 6-0 από την πρωτοπόρο Κηφισιά την περασμένη αγωνιστική, στο τελευταίο της επίσημο παιχνίδι πριν από την διακοπή. Δεν χρήζει ιδιαίτερης ανάλυσης το ματς, το σκορ τα λέει όλα για την εικόνα της αναμέτρησης, όπου εμφανίστηκε κατώτερη των περιστάσεων, μη μπορώντας να προβάλλει την παραμικρή αντίσταση.

Οι Κρητικοί περνούν μία πολύ δύσκολη φάση, αφού αυτή την στιγμή φαντάζουν με τον ΠΑΟ Ρουφ ως ένα από τα φαβορί για υποβιβασμό. Δεν σκοράρουν με τίποτα, ενδεικτικό ότι έχει να το πετύχει αυτό εδώ και οκτώ παιχνίδια, ενώ δημιουργικά αντιμετωπίζει πολλά προβλήματα για τα οποία δεν μπορεί να βρει λύσεις. Παράλληλα, το εξωαγωνιστικό εκπέμπει αβεβαιότητα και τα διοικητικά της βρίσκονται σε τεντωμένο σκοινί. Δεν έδωσε κανένα φιλικό προετοιμασίας τον έναν μήνα διακοπής του πρωταθλήματος. Χωρίς αγωνιστικά προβλήματα για σήμερα.

Επισκοπή Στατιστικά

*Δεν έχει σκοράρει στα τελευταία οκτώ παιχνίδια της

*4/5 τελευταία παιχνίδια της έληξαν με Over 2,5

ΑΕΚ Β

Προηγούμενο ματς: Υπέστη νέα ήττα στο τελευταίο της παιχνίδι πριν από την διακοπή, τούτη την φορά από τα Χανιά στο «Σεραφίδειο» με 0-1. Ισορροπημένο ματς χωρίς πολλές συγκινήσεις, έμεινε με δέκα παίκτες στο 43′ λόγω αποβολής και η πλάστιγγα έγειρε με το μέρος των φιλοξενούμενων στην επανάληψη, οι οποίοι βγήκαν μπροστά και απείλησαν τα αντίπαλα καρέ. Δέχτηκε το γκολ στις αρχές της επανάληψης (48′) και μολονότι αντέδρασε καλά στην συνέχεια, δεν κατάφερε να βρει γκολ ισοφάρισης.

Προβληματική η εικόνα της ΑΕΚ Β στο πρώτο μισό της σεζόν, ενδεχομένως η χειρότερη από όλες τις δεύτερες ομάδες στο πρωτάθλημα. Αμυντικά είχε πολλά προβλήματα, δεχόταν γκολ με άνεση, ενώ επιθετικά ήταν φλύαρη. Έχει κερδίσει μόνο ομάδες που βρίσκονται στην ζώνη και εξακολουθεί το ταβάνι της να μην είναι ιδιαίτερα υψηλό. Τιμωρημένος ο αμυντικός Πάρας, τραυματίας ο Σπυριδάκης και ο Τζούντα Γκαρσία.