Betarades.gr: Τα κορυφαία προγνωστικά στοιχήματος

ΒΙΡΤΟΥΣ ΕΝΤΕΛΑ

Τέσσερις βαθμούς κατάφερε να συγκεντρώσει η Βίρτους Εντέλα στις δύο τελευταίες αγωνιστικές που έδωσε για το πρωτάθλημα. Μετά την εκτός έδρας ήττα με 2-1 που γνώρισε από την Κάρπι στις 24 Σεπτεμβρίου το συγκρότημα του Μπρέντα επικράτησε της Βιτσέντζα (4-1 εντός έδρας), ενώ την προηγούμενη βδομάδα αναδείχθηκε ισόπαλο με την Μπάρι (1-1 εκτός έδρας). Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν μόλις στο 3’ με τον Μπριέντζα, με τον Ιακοπόνι να ισοφαρίζει έξι λεπτά αργότερα, διαμορφώνοντας παράλληλα το τελικό αποτέλεσμα στην αναμέτρηση. «Είναι πάντα καλό να επιστρέφουμε στο σπίτι μας με ένα θετικό αποτέλεσμα. Είναι ό,τι καλύτερο για τη ψυχολογία μας. Κάναμε μία καλή εμφάνιση κόντρα στην Μπάρι και πήραμε δίκαια ένα βαθμό», υπογράμμισε με δηλώσεις του στα ιταλικά ΜΜΕ ο αμυντικός Πελιτσέρ. Αήττητη παραμένει η Βίρτους Εντέλα στις τέσσερις συνολικά εντός έδρας αναμετρήσεις που έδωσε για το πρωτάθλημα, στις οποίες σημείωσε τρεις νίκες και μία ισοπαλία. Στις δύο σημειώθηκαν περισσότερα από δύο γκολ, ενώ σε ισάριθμες σημειώθηκε goal-goal.

Προηγούμενο ματς: Ισόπαλες αναδείχθηκαν Μπάρι και Βίρτους Εντέλα στη μεταξύ τους αναμέτρηση στην έδρα της πρώτης (1-1), στο πλαίσιο της 8ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος.

Στατιστικό: Σημειώθηκε goal-goal στα πέντε τελευταία παιχνίδια της Βίρτους Εντέλα για το πρωτάθλημα (παίξτο στον Stoiximan)

ΜΠΕΝΕΒΕΝΤΟ

Έπρεπε να περάσουν επτά ολόκληρες αγωνιστικές για να γνωρίσει την πρώτη φετινή ήττα της στο πρωτάθλημα η Μπενεβέντο. Αφού κατάφερε να κάμψει την αντίσταση των Σπαλ (2-0 εντός έδρας), Ελλάς Βερόνα (2-0 εντός έδρας), Μπάρι (4-0 εκτός έδρας) και Νοβάρα (1-0 εντός έδρας), και μοιράστηκε από ένα βαθμό με τις Κάρπι (1-1 εκτός έδρας), Λατίνα (1-1 εκτός έδρας) και Προ Βερτσέλι (1-1 εντός έδρας) το συγκρότημα του Μπαρόνι γνώρισε την εκτός έδρας ήττα με 2-1 από τη Σαλερνιτάνα την προηγούμενη βδομάδα. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 31’ με τον Ντελα Ρόκα, ενώ τρία λεπτά πριν το τέλος του πρώτου ημιχρόνου διπλασίασαν τα τέρματά τους με τον Λουίζ Φελίπε. Το μόνο που κατάφεραν οι φιλοξενούμενοι ήταν να πετύχουν το γκολ της τιμής στο 87’ με τον Λουτσιόνι, διαμορφώνοντας παράλληλα το τελικό αποτέλεσμα στην αναμέτρηση. «Κόντρα στη Βίρτους Εντέλα θέλουμε να πάρουμε τους βαθμούς που χάσαμε στο ντέρμπι με τη Σαλερνιτάνα την προηγούμενη βδομάδα. Θέλω να βοηθήσω κι εγώ να φτάσουμε στο θετικό αποτέλεσμα, καθώς ξεπέρασα το πρόβλημα τραυματισμού που με άφησε εκτός αγωνιστικών χώρων για δύο βδομάδες», υπογράμμισε ο μέσος Ντε Φάλκο.

Προηγούμενο ματς: Δεν κατάφερε να φύγει με ένα θετικό αποτέλεσμα από την έδρα της Σαλερνιτάνα η Μπενεβέντο γνωρίζοντας την ήττα με 2-1, στο πλαίσιο της 8ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος.

Στατιστικό: Σημειώθηκε under 2,5 στα δύο από τα οχτώ τελευταία παιχνίδια της Μπενεβέντο για το πρωτάθλημα.