45η αγωνιστική

*Με N/G ολοκληρώθηκαν τα πέντε από τα εφτά συνολικά παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων, ανεξαρτήτου έδρας.

*Η Έμπσφλιτ Γιουνάιτεντ επικράτησε και στα τρία εντός έδρας παιχνίδια κόντρα στη Σάτον Γιουνάιτεντ, για το πρωτάθλημα.

*Στον πρώτο γύρο: Σάτον Γιουνάιτεντ – Έμπσφλιτ Γιουνάιτεντ 0-0

ΕΜΠΣΦΛΙΤ ΓΙΟΥΝΑΪΤΕΝΤ

Από ένα αήττητο σερί έντεκα αγωνιστικών προέρχεται η Έμπσφλιτ, όπου μετράει οκτώ νίκες και τρεις ισοπαλίες. Την Τρίτη, η ομάδα του Ντέιβ ΜακΜάχον έπαιξε εκτός έδρας με την Ίστλιχ, κόντρα στην οποία πήρε τη νίκη με 0-1. Το τέρμα του Κλαρκ στο 82ο λεπτό ήταν και αυτό που έκρινε την αναμέτρηση. Τρίτη διαδοχική νίκη, μετά και από αυτές κόντρα σε Ρέξαμ (3-0 εντός) και Μπάροου (0-1 εκτός). Έχει σκοράρει και στα έντεκα τελευταία της ματς στο πρωτάθλημα.

Με τη νίκη που πήρε, έφτασε τους 70 βαθμούς και ανέβηκε στην έβδομη θέση και τελευταία των πλέι οφ, όπου και θέλει να παραμείνει μετά και τα τρία παιχνίδια που της έχουν απομείνει. Έντεκα νίκες, εφτά ισοπαλίες και τέσσερις ήττες ο εντός έδρας απολογισμός της, ούσα αήττητη στα έξι τελευταία (4-2-0).

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη 0-1 επί της Ίστλιχ για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: N/G τα τρία τελευταία παιχνίδια στο Πρωτάθλημα. (δες το στην Betshop)

Το Έμπσφλιτ Γιουνάιτεντ – Σάτον Γιουνάιτεντ παίζει στην Betshop

Δείτε τα Προγνωστικά Αγγλίας (Κλικ Εδώ)

ΣΑΤΟΝ ΓΙΟΥΝΑΪΤΕΝΤ

Μακριά από τα νικηφόρα αποτελέσματα είναι εδώ και πέντε αγωνιστικές η Σάτον Γιουνάιτεντ, μετρώντας μια ισοπαλία και τέσσερις ήττες. Την Τρίτη, η ομάδα του Πολ Ντόσγουελ φιλοξενήθηκε από τη Μέιντενχεντ, από την οποία και ηττήθηκε με 2-1. Ούσα πίσω στο σκορ με 2-0 από το πρώτο μέρος, το μόνο που κατάφερε ήταν να μειώσει με το τέρμα του Ίστμοντ, τρία λεπτά πριν το φινάλε. Δέχθηκε γκολ και στα εφτά τελευταία παιχνίδια πρωταθλήματος.

Με 73 βαθμούς σε 44 αγωνιστικές, είναι στην τέταρτη θέση, την οποία και θέλει να διατηρήσει, έτσι ώστε να μπει στα πλέι οφ. Επιπλέον, με 64 τέρματα στο ενεργητικό της, διαθέτει μια από τις πιο παραγωγικές επιθέσεις στην κατηγορία. Δέκα νίκες, τέσσερις ισοπαλίες και οκτώ ήττες ο εκτός έδρας απολογισμός στο πρωτάθλημα, έχοντας ηττηθεί στις τέσσερις τελευταίες εξόδους της.

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 2-1 από τη Μέιντενχεντ για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: 2-3 Goals τα πέντε τελευταία παιχνίδια στο Πρωτάθλημα.