*21η αγωνιστική

*Στον Α’ γύρο: Μπρέντα – Έμεν 1-3

*7/9 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια έληξαν με 2-3 γκολ

*6/8 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια έληξαν με goal/goal

*Μόλις μία νίκη έχει η Μπρέντα στα δέκα τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια (6-3-1).

ΕΜΕΝ

Προηγούμενο ματς: Ηττήθηκε με 2-1 από την Ντόρντρεχτ εκτός έδρας την περασμένη αγωνιστική. Έμεινε πίσω στο σκορ στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου (45+1′), ισοφάρισε  άμεσα (45+3′), αλλά η αντίπαλος δεν πτοήθηκε και ανέκτησε το προβάδισμά της με το ξεκίνημα της επανάληψης (56′), το οποίο και κράτησε ως το τέλος.

Πάνω που είχε αρχίσει να βρίσκει πατήματα και να καλύπτει το χαμένο έδαφος από το τραγικό της ξεκίνημα, ήρθε ο Δεκέμβριος για να επαναφέρει τον προβληματισμό στις τάξεις της για τα καλά. Τέσσερα παιχνίδια έδωσε μέσα στον προηγούμενο μήνα η Έμεν, γνωρίζοντας ισάριθμες ήττες. Χρειαζόταν την διακοπή, προκειμένου να ανασυνταχθεί. Βρίσκεται οριακά εντός οκτάδας, ενώ έχει και παιχνίδι λιγότερο (το σημερινό).

Αποχώρησε ο πολύτιμος μεσοεπιθετικός Ελ Μεσαουντί. Αμφίβολος ο στόπερ Χέιλεν, στο μοναδικό της ερωτηματικό εν όψει της σημερινής αναμέτρησης κόντρα στην Μπρέντα.

Έμεν Στατιστικά

*Σκοράρει πρώτη στα 5/7 τελευταία παιχνίδια της

*4/6 τελευταία παιχνίδια της έληξαν με Over 2,5

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 2109237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ

ΜΠΡΕΝΤΑ

Προηγούμενο ματς: Δίχως να είναι χειρότερη, ηττήθηκε με 1-2 από την Βίλεμ εντός έδρας την περασμένη αγωνιστική. Δέχτηκε το πρώτο γκολ στο 9′ και το δεύτερο στο 33′, ενώ στην συνέχεια έκανε αγώνα δρόμο για να σώσει ότι σώζεται. Δεν κατάφερε και πολλά, η μείωση ήρθε έτσι και αλλιώς πολύ αργά (90′).

Είχε βρει ρυθμό και πατήματα, κέρδισε έδαφος βαθμολογικά αλλά οι δύο συνεχόμενες ήττες από τις οποίες και προέρχεται τις έκοψαν κάπως τα φτερά. Το σημερινό είναι το τελευταίο ματς που δίνει σε ένα δύσκολο πρόγραμμα που έβγαλε από τα μέσα Νοεμβρίου μέχρι τώρα. Στο -1 από την οκτάδα και την σημερινή της αντίπαλο, ρεαλιστικός στόχος τα πλέι οφ μέχρι την ολοκλήρωση της κανονικής διάρκειας.

Νηνεμία επικρατεί στα μεταγραφικά της μέχρι τώρα, καθώς δεν έχει αποκτήσει κάποιον παίκτη. Για σήμερα, θα απουσιάσει ο πολύτιμος χαφ Λέιμανς που τραυματίστηκε, ενώ σταθερά λείπουν οι Φαν Σχούπεν και Σεϊντίου. Εκτός αποστολής λόγω τραυματισμού ο βασικός μεσοεπιθετικός Ομγκμπά, ο αριστερός μπακ Κέμπερ, ο αμυντικός μέσος Φετ και ο επιθετικός Χάουγκεν.