5η αγωνιστική

*Μετρούν 5/10 παιχνίδια με over 2.5 γκολ μεταξύ τους, ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης.

*Δεν έχει σημειωθεί νίκη φιλοξενούμενου στα πρόσφατα 5 παιχνίδια ανάμεσά τους.

ΕΛΤΣΕ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Ηττήθηκε με σκορ 4-0 εκτός έδρας, από τη Βιγιαρεάλ, στο πλαίσιο του πρωταθλήματος. Στο 26’ ο Ζεράρδ Μορένο σκόραρε για το 1-0 και στο 36’ ο Λο Σέλσο έκανε το 2-0 για το πρώτο ημίχρονο. Στο 89’ ο Κοκλέν ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 3-0 και στο 90+4’ ο Μοράλες σκόραρε και διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.

Η Έλτσε δεν έχει πραγματοποιήσει το ξεκίνημα που θα ήθελε στη νέα αγωνιστική περίοδο, έμεινε για τέταρτο διαδοχικό παιχνίδι χωρίς νίκη. Συγκεκριμένα, υπέστη βαριά ήττα από τη Βιγιαρεάλ (4-0) εκτός έδρας και έμεινε για δεύτερο σερί παιχνίδι στο μηδέν επιθετικά. Τρίτο στη σεζόν που δεν σκοράρει το συγκρότημα του Φρανθίσκο, ο οποίος είναι λογικό να αισθάνεται πίεση. Το μοναδικό τέρμα για την Έλτσε έχει σημειώσει ο Άλεξ Κογιάδο στη δεύτερη αγωνιστική, όταν αναδείχτηκε ισόπαλη εντός έδρας με την Αλμερία, με σκορ 1-1.

“Δε θα ψάξουμε δικαιολογίες, θα σηκωθούμε ξανά και θα είμαστε η ομάδα που θέλουμε. Μας λείπει κάτι στο κομμάτι της δύναμης για να είμαστε 100% ανταγωνιστικοί”, είπε μεταξύ άλλων ο προπονητής της Έλτσε, Φρανθίσκο. Ο Ισπανός τεχνικός δεν έχει σημαντικά προβλήματα απουσιών, όλοι προπονήθηκαν κανονικά, με τον Γκονθάλο Βερδού να μην είναι απόλυτα έτοιμος να αγωνιστεί.

Έλτσε Στατιστικά

*3/4 αναμετρήσεις είχαν No Goal

*3/5 ματς τελευταία με over 2.5

*Δέχεται γκολ σε 9/10 ματς εντός

Παίξε Νόμιμα στo Pamestoixima.gr (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ | Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα |

ΑΘΛΕΤΙΚ ΜΠΙΛΜΠΑΟ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Ηττήθηκε εντός έδρας με σκορ 0-1 από την Εσπανιόλ, στο πλαίσιο του πρωταθλήματος. Η Εσπανιόλ απείλησε πρώτη με τον Χοσέλου, η Αθλέτικ απάντησε με ευκαιρία του Ινιάκι Γουίλιαμς με δοκάρι του Μπερενγκέρ στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου. Μοναδική αξιόλογη φάση στο δεύτερο μέρος, το γκολ του Μπρέιθγουεϊτ στο 83’ για το τελικό σκορ.

Η Αθλέτικ Μπιλμπάο υπέστη απρόσμενη εντός έδρας ήττα για το πρωτάθλημα, δεν κατάφερε να πάρει έστω ένα θετικό αποτέλεσμα και να μείνει αήττητη, στο παιχνίδι εναντίον της Εσπανιόλ (0-1) στο “Σαν Μαμές”. Έφτιαξε 2-3 κλασικές ευκαιρίες στο πρώτο μέρος, όμως στο δεύτερο υστέρησε και δεν απείλησε ιδιαίτερα. Πρώτη ήττα στη σεζόν για τα “Λιοντάρια” του Βαλβέρδε, πρώτο γκολ στην άμυνα, έπειτα από τρία σερί ματς με μηδέν παθητικό.

Δύο νίκες και μία ισοπαλία ο απολογισμός των θετικών αποτελεσμάτων έως τώρα. ο “Τσινγκούρι” είχε θετικά και αρνητικά νέα όσον αφορά την αποστολή, καθώς είναι εκ νέου διαθέσιμος ο βασικός κεντρικός αμυντικός Ίνιγο Μαρτίνεθ. Από την άλλη, δεν υπολογίζεται για το παιχνίδι με την Έλτσε, ο Άντερ Ερέρα και ο Γεράι Άλβαρεθ, λόγω τραυματισμών. Σταθερά εκτός επίσης, οι Γιούρι Μπερτσίτσε και Μπαλενθιάγα.