2η αγωνιστική

Προκριματικά για το Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα U19, η τελική φάση του οποίου θα διεξαχθεί στη Μάλτα το 2023.

*Όμιλοι των τεσσάρων ομάδων έκαστος. Στην Ελίτ φάση προκρίνονται οι δύο πρώτοι από κάθε όμιλο, αλλά και ο τρίτος με το καλύτερο ρεκόρ απέναντι στις δύο πρώτες.

*Οι αγώνες του 1ου ομίλου διεξάγονται στην Ελβετία.

*Οι δύο ομάδες έχουν έρθει αντιμέτωπες μόνο μία φορά στην ιστορία τους, με την Ελλάδα να επικρατεί με το εξωπραγματικό 10-0!

ΕΛΛΑΔΑ U19 ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Επικράτησε της Ελβετία U19 με 0-2, στην πρεμιέρα του ομίλου. Αιφνιδίασε την οικοδέσποινα του ομίλου, παίρνοντας το προβάδισμα στο 21′ με τον Σπυράκο, έχοντας και δοκάρι μερικά λεπτά αργότερα. Άντεξε στην ασφυκτική πίεση των Ελβετών στο β’ μέρος, δεχόμενη τη μία ευκαιρία μετά την άλλη. Ολοκλήρωσε την έκπληξη, διαμορφώνοντας το τελικό 0-2 στο 85′, κόντρα στη ροή του αγώνα.

Με τη νίκη-έκπληξη απέναντι στην Ελβετία πήρε μεγάλο προβάδισμα για απευθείας πρόκριση στην επόμενη φάση της διοργάνωσης. Αναμένεται να έχει εύκολο έργο σήμερα απέναντι στην Ανδόρρα, κάνοντας εκτός συγκλονιστικού απροόπτου το δύο στα δύο.

Εκτός αποστολής ο Κουλιεράκης, που πήρε προαγωγή στην ομάδα ανδρών.

Ελλάδα U19 Στατιστικά

*5 συνεχόμενα under2.5 γκολ.

*N/g στα 4/5 τελευταία παιχνίδια της.

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten | 21+ (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 2109237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ

ΑΝΔΟΡΡΑ U19 ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Ηττήθηκε με 3-0 από την Τσεχία U19, για την 1η αγωνιστική του ομίλου. Κατώτερη καθόλη τη διάρκεια του παιχνιδιού, έμεινε πίσω στο σκορ στο 25′ και ουσιαστικά δεν κατάφερε να απειλήσει ποτέ ουσιαστικά τους Τσέχους. Μπήκε νωθρά στο β’ μέρος, με το τελικό 3-0 να διαμορφώνεται από το 64ο κιόλας λεπτό της αναμέτρησης.

Ήττα εντός προγράμματος για την Ανδόρρα, με τις πιθανότητες να πάρει θετικό αποτέλεσμα σήμερα να είναι από λίγες έως μηδαμινές. Με το παιχνίδι απέναντι στην Ελβετία να ακολουθεί, δύσκολα θα αποφύγει την τελευταία θέση του ομίλου.

Χωρίς απουσίες θα παραταχθεί στη σημερινή αναμέτρηση.