*Αήττητη η Έλβερσμπεργκ στις τελευταίες 8 εντός έδρας αναμετρήσεις της απέναντι στη Σααρμπρίκεν.

*Τοπικό ντέρμπι.

*Χωρίς χρήση VAR.

ΕΛΒΕΡΣΜΠΕΡΓΚ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Επική νίκη (4-3 εντός έδρας)και πρόκριση επί της Λεβερκούζεν στο κύπελλο, την περασμένη βδομάδα. Εξαιρετική επιθετικά, προηγήθηκε τρεις φορές στο 1ο ημίχρονο, με το δείκτη του σκορ να δείχνει 3-2 στο 37′! Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν καλύτερα στο β’ μέρος, πίεσαν για την ισοφάριση, αλλά δέχτηκαν το 4-2 στο 74′, κόντρα στη ροή του παιχνιδιού. Το μόνο που κατάφερε η Λεβερκούζεν ήταν να διαμορφώσει το τελικό 4-3 στο 89′.

Για το πρωτάθλημα, συνέτριψε εκτός έδρας με 1-5 την Έσεν, την περασμένη αγωνιστική. Ανώτερη καθόλη τη διάρκεια του παιχνιδιού, κατάφερε να πάρει προβάδισμα, με το δείκτη του σκορ να δείχνει 1-4 στο 26′! Το τελικό 1-5 διαμορφώθηκε στο 82ο λεπτό της αναμέτρησης. Φαίνεται να είναι μία από τις ομάδες που θα μας απασχολήσουν με το επιθετικό τους παιχνίδι.

Εκτός οι Λαπρεβότε και Φερνάντεζ.

Έλβερσμπεργκ Στατιστικά

*Over3.5+g/g στα 2 επίσημα παιχνίδια της ως τώρα.

Παίξε Νόμιμα στην Betsson (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ | Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Κίνδυνος εθισμού & απώλειας περιουσίας | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα
ΣΑΑΡΜΠΡΙΚΕΝ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη με 1-0 επί της Βερλ, την περασμένη αγωνιστική. Μπορεί να πήρε τη νίκη και να δημιούργησε αρκετές ευκαριίες μπροστά από την αντίπαλη εστία, αλλά δεν έπεισε με την απόδοση της. Χρειάστηκε ένα λάθος των φιλοξενούμενων στο 90+5′, διαμορφώνοντας το τελικό 1-0 με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Γκριμάλντι.

Δεν άξιζε τόσο τη νίκη, με την ισοπαλία στο παιχνίδι με τη Βερλ να μοιάζει ένα πιο δίκαιο αποτέλεσμα. Ικανοποιημένοι στις τάξεις της, ωστόσο, με την αμυντική συμπεριφορά και την τακτική προσήλωση των παικτών της.

Σοβαρός αποδεικνύεται ο τραυματισμός του Μπέντερ, ενώ εκτός είναι και ο Μπιάντα. Τιμωρημένος ο Τσούνι.