*26η αγωνιστική

*Στον Α’ γύρο: Μέπεν – Έλβερσμπεργκ 0-0

ΕΛΒΕΡΣΜΠΕΡΓΚ

Προηγούμενο ματς: Εξαιρετικά απρόσμενη η εκτός έδρας ήττα της περασμένης αγωνιστικής από την Μανχάιμ με 2-1. Είχε τον πλήρη έλεγχο των πραγμάτων, ευτύχησε να προηγηθεί στο 12′, ενώ μέχρι και τα μισά του δεύτερου μέρους προσπάθησε να αυξήσει το προβάδισμά της και παράλληλα να κρατήσει την αντίπαλο μακριά από τα καρέ της. Παρόλα αυτά, ένα μπλακάουτ ενός λεπτού έφερε τούμπα το ματς (71′, 72′). Δεν κατάφερε μέχρι την λήξη να απειλήσει παρά την προσπάθεια που κατέβαλλε.

Είχε σχεδόν δύο μήνες αήττητη η πρωτοπόρος της βαθμολογίας και έχει ενδιαφέρον να δούμε σήμερα την αντίδρασή της. Αναμφίβολα, η Έλβερσμπεργκ αποτελεί αυτή την στιγμή το μεγάλο φαβορί για την πρώτη θέση και την άνοδο, αφού είναι άλλωστε και η ομάδα που έχει επιδείξει την μεγαλύτερη σταθερότητα μέχρι στιγμής. Εκτός οι Κόνραντ, Ντράγκον και Σάφτιγκ λόγω τραυματισμών.

Έλβερσμπεργκ Στατιστικά

*5/6 τελευταία παιχνίδια της έληξαν με 2-3 γκολ

*4/6 τελευταία παιχνίδια της έληξαν με N/G

Παίξε Νόμιμα στην Betsson (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Κίνδυνος εθισμού & απώλειας περιουσίας | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα |

ΜΕΠΕΝ

Προηγούμενο ματς: Κατέβαλλε μεγάλη προσπάθεια να πάρει κάτι θετικό από το εντός έδρας παιχνίδι της περασμένης αγωνιστικής απέναντι στην Χάλεσερ, αλλά δεν τα κατάφερε και γνώρισε ήττα με 2-3. Έμεινε πίσω στο σκορ στο 23′ και τα πράγματα έγιναν χειρότερα όταν έμεινε με δέκα παίκτες λόγω αποβολής στο 40′. Ωστόσο, κατάφερε να βρει τα αποθέματα και να ισοφαρίσει δύο φορές (57′, 74′) πριν όμως δεχτεί και τρίτο γκολ στις καθυστερήσεις (90+3′).

Κατέβαλλε μεγάλη προσπάθεια δεδομένου ότι έπαιζε για πενήντα αγωνιστικά λεπτά με παίκτη λιγότερο και υπάρχει μεγάλη απογοήτευση για τον τρόπο με τον οποίον ηττήθηκε. Παράλληλα, η νίκη της Σβικάου την έριξε στην τελευταία θέση της βαθμολογίας. Τιμωρημένοι οι Φογκτ, Ντομπρόφκα και Κλάινσοργκε, ενώ ταλαιπωρείται από αρκετά θέματα τραυματισμών το τελευταίο διάστημα.