19η αγωνιστική

*Χωρίς χρήση VAR.

*Με Χ+under2.5 γκολ ολοκληρώθηκαν οι 3/4 αναμετρήσεις μεταξύ των δύο ομάδων στην ιστορία τους.

ΕΛΒΕΡΣΜΠΕΡΓΚ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα με 1-0 από τη Βέχεν, την περασμένη αγωνιστική. Ανύπαρκτη στο 1ο ημίχρονο, με τους γηπεδούχους να ανοίγουν το σκορ στο 11ο λεπτό και να χάνουν ευκαιρίες για περισσότερα τέρματα. Η Έλβερσμπεργκ ισορρόπησε το παιχνίδι στο β’ μέρος, αλλά αυτό δεν ήταν αρκετό. Δεν κατάφερε να απειλήσει ουσιαστικά την αντίπαλη εστία και το 1-0 έμεινε μοιραία μέχρι τέλους.

Η χειμερινή φαίνεται πως δεν είχε θετική επίδραση στο σύνολο του κόουτς Στέφεν, που γνώρισε την πρώτη του ήττα μετά από επτά αγωνιστικές. Η νεοφώτιστη παραμένει στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα και στο +5 από τη 2η Σααρμπρίκεν, με παιχνίδι λιγότερο. Εντός έδρας μετράει τέσσερεις συνεχόμενες νίκες στο πρωτάθλημα, έχοντας σκοράρει τουλάχιστον 3 γκολ σε καθεμία από αυτές.

Τραυματίες οι Κόνραντ, Σάφτιγκ, Ντράγκον, Σίκινγκερ, Σαχίν και Φελχάουερ.

ΕΛΒΕΡΣΜΠΕΡΓΚ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*Over2.5 γκολ στα 4/5 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της.

*N/g στα τελευταία 3 επίσημα παιχνίδια της.

Παίξε Νόμιμα στην Betsson (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Κίνδυνος εθισμού & απώλειας περιουσίας | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα |

ΙΝΓΚΟΛΣΤΑΝΤ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα με 1-2 από την Άουε, την περασμένη αγωνιστική. Ιδανικό το ξεκίνημα της στο παιχνίδι, πήρε προβάδισμα μόλις στο 9ο λεπτό. Οι φιλοξενούμενοι έβγαλαν αντίδραση, πίεσαν και κατάφεραν να φέρουν το παιχνίδι στα ίσα σε κρίσιμο χρονικό σημείο (45+1′). Καλύτερη στο β’ μέρος, σπατάλησε τις λίγες ευκαιρίες που δημιούργησε και το πλήρωσε, δεχόμενη το τελικό 1-2 στο 67ο λεπτό της αναμέτρησης, με τον Ναζάροφ να ευστοχεί από τα έντεκα βήματα.

Πρώτη ήττα για την Ίνγκολσταντ μετά από δύο συνεχόμενες νίκες στο πρωτάθλημα. Βρίσκεται στην 5η θέση της βαθμολογίας, στο -3 από την προνομιούχο πρώτη τριάδα και την 3η Βέχεν. Μετράει 3 νίκες στα τελευταία 5 εκτός έδρας παιχνίδια της στη 3.Liga, με τις δύο από αυτές να συνδυάζονται με over2.5 γκολ.