*29η αγωνιστική

*Στον πρώτο γύρο: Χάρτλπουλ – Εξετερ 1-1

Δείτε τα Προγνωστικά Αγγλίας

ΕΞΕΤΕΡ ΑΝΑΛΥΣΗ

Η Εξετερ πέτυχε δεύτερη συνεχόμενη νίκη, με το ίδιο σκορ μάλιστα, αυτή τη φορά εκτός έδρας, με 0-2 επί της Γουόλσολ. Και η προηγούμενη νίκη που πέτυχε στο γήπεδό της ήταν η πρώτη έπειτα από τρεις συνεχόμενες ήττες.

Είναι στην όγδοη θέση του βαθμολογικού πίνακα, σε απόσταση βολής – «αναπνοής» από την πρώτη επτάδα και τις θέσεις που οδηγούν στα πλέι οφς για τη άνοδο, στο -1 συγκεκριμένα, χωρίς να είναι πολύ μακριά από την τρίτη θέση που εξασφαλίζει απευθείας άνοδο, ούσα στο -4 από αυτήν.

Πάντως από τους τελευταίους αγώνες έλειψε λόγω τραυματισμού ο επιθετικός Νόμπε που δύσκολα θα παίξει και απόψε.

Προηγούμενο παιχνίδι: Η Εξετερ κέρδισε απολύτως δίκαια και σχετικά άνετα με 0-2 εκτός έδρας την Γουόλσολ, ανοίγοντας το σκορ στο 44’ με τον Ντιένγκ και στο 50ο λεπτό απέκτησε και αριθμητικό πλεονέκτημα, πριν σκοράρει και δεύτερο τέρμα με τον Ντιαμπάτε στο 84ο λεπτό της αναμέτρησης.

Εξετερ Στατιστικά

*Εχει 4/6 N/G μαζί με under 2,5 στα τελευταία παιχνίδια της (δες το στην Interwetten)

*Εχει 10/17 G/G μαζί με over 2,5 εντός έδρας, 7/12 στο πρωτάθλημα.

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten | 21+ (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 2109237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ

ΧΑΡΤΛΠΟΥΛ ΑΝΑΛΥΣΗ

Η Χάρτλπουλ έφερε 2-2 εντός έδρας με την Τσάρλτον, ομάδα μεγαλύτερης κατηγορίας, στο Λιγκ Τρόφι, αλλά πήρε την πρόκριση στα ημιτελικά του θεσμού, κερδίζοντας με 5-4 στη διαδικασία των πέναλτι. Αυτή ήταν η τρίτη της συνεχόμενη ισοπαλία, ενώ δεν κερδίζει στους τρεις πιο πρόσφατους αγώνες της εκτός έδρας, ενώ γενικώς μακριά από την έδρα της στο πρωτάθλημα έχει 10 ήττες σε 13 αγώνες, έχοντας κερδίσει μόνο στο γήπεδο της Μπράντφορντ.

Είναι στο δεύτερο μισό του βαθμολογικού πίνακα, στην 16η θέση του, απέχοντας ακριβώς τους ίδιους βαθμούς, 11 για την ακρίβεια, τόσο από την πρώτη επτάδα που οδηγεί στα πλέι οφς για την άνοδο, όσο και από την ζώνη του υποβιβασμού.

Ο επιθετικός Κάρβερ έχασε τους τελευταίους αγώνες λόγω κάποιων ενοχλήσεων και θα απουσιάσει και σήμερα.

Προηγούμενο παιχνίδι: Η Χάρτλπουλ έφερε 2-2 εντός έδρας απέναντι στην Τσάρλτον, ανοίγοντας το σκορ με τον Γκρέι μόλις στο έβδομο λεπτό και παρόλο που ισοφαρίστηκε από τον Μπάρστοου στο 17’ και βρέθηκε να χάνει από γκολ του Γκίλμπεϊ στο 32’, ισοφάρισε με τον Μολινό στο 73ο λεπτό.