*27η αγωνιστική

*Στον πρώτο γύρο: Σκάνθορπ – Εξετερ 0-4

Δείτε τα Προγνωστικά Αγγλίας

ΕΞΕΤΕΡ ΑΝΑΛΥΣΗ

Η Εξετερ ηττήθηκε 2-3 εντός έδρας από την Πόρτσμουθ, ομάδα μεγαλύτερης κατηγορίας, αλλά για το Λιγκ Τρόφι, με αποτέλεσμα να αποκλειστεί από τη συνέχεια του θεσμού. Αυτή ήταν η πέμπτη της ήττα στα έξι τελευταία παιχνίδια, έχοντας χάσει και τους δύο πιο πρόσφατους εντός για το πρωτάθλημα, επιβεβαιώνοντας πώς δεν είναι σε καλή αγωνιστική κατάσταση αυτή την εποχή.

Γι’ αυτό και έχει πέσει στην ένατη θέση του βαθμολογικού πίνακα, αν και σε απόσταση βολής – «αναπνοής» από την πρώτη επτάδα και τις θέσεις που οδηγούν στα πλέι οφς για την άνοδο, στο -1 συγκεκριμένα, ενώ είναι στο -6 από την τρίτη θέση που εξασφαλίζει απευθείας άνοδο.

Πάντως από τους τελευταίους αγώνες έλειψε λόγω τραυματισμού ο επιθετικός Νόμπε που δύσκολα θα παίξει και απόψε.

Προηγούμενο παιχνίδι: Η Εξετερ ηττήθηκε με 2-3 εντός έδρας από την Πόρτσμουθ, σε ένα παιχνίδι που βρέθηκε να χάνει νωρίς, από τέρμα του Χερστ στο πέμπτο λεπτό, αλλά φάνηκε να ανατρέπει την αναμέτρηση, αφού ισοφάρισε άμεσα με τον Τζέι, στο έκτο λεπτό, και προηγήθηκε στο 76ο λεπτό με τον Κόλινς. Αλλά όχι απλά δεν άντεξε ως το τέλος, δέχθηκε δύο γκολ στα δύο τελευταία λεπτά από τον Κέρτις (89’, 90’) και έχασε!

Εξετερ Στατιστικά

*Εχει 19/21 G/G στα τελευταία της παιχνίδια (δες το στην Interwetten)

*Εχει 11/16 G/G εντός έδρας στη σεζόν, 7/10 στο πρωτάθλημα.

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten | 21+ (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 2109237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ

ΣΚΑΝΘΟΡΠ ΑΝΑΛΥΣΗ

Η Σκάνθορπ ηττήθηκε με το πολύ «βαρύ» 4-0 εκτός έδρας από την Τρανμίρ, γνωρίζοντας δεύτερη συνεχόμενη ήττα, ενώ ήταν η πρώτη της μακριά από το γήπεδό της, μετά από τρεις αγώνες που είχε μία νίκη και δύο ισοπαλίες.

Βρέθηκε πάλι εντός ζώνης υποβιβασμού, αν και είχε βγει για ένα μικρό χρονικό διάστημα,  στην προτελευταία θέση του βαθμολογικού πίνακα και μάλιστα πλέον είναι στο -3 από μία θέση παραμονής που δεδομένης της κακής διαφοράς τερμάτων που έχει, δεν θεωρείται απόσταση βολγς

Μοναδικό πρόβλημα που αντιμετωπίζει είναι ο τραυματισμός του μέσου Κένιον που θα μείνει εκτός για λίγο καιρό ακόμη, αλλά όπως παραδέχθηκε και ο τεχνικός της, Κιθ Χιλ, έχει κάποιες δυσκολίες στο να πάρει τους παίκτες που επιθυμεί.

Προηγούμενο παιχνίδι: Η Σκάνθορπ έχασε με το «βαρύ» 4-0 εκτός έδρας από την Τρανμίρ, με το σκορ να τα «λέει» όλα. Δέχθηκε από δύο γκολ σε κάθε ημίχρονο, στο πρώτο από τον Τζόλεϊ στο 23’ και από τον Νέβιτ στο 31’, ενώ στο δεύτερο από τους Φόλεϊ (75’), Γουάτσον (89’).