*Με Over 2.5 γκολ έληξαν τα 3/5 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με Goal/Goal ολοκληρώθηκαν τα 4/5 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

*Αποτέλεσμα πρώτου γύρου: Μπρίστολ Ρόβερς-Έξετερ 0-1.

ΕΞΕΤΕΡ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη εναντίον της Μπάρνσλεϊ με σκορ 1-2, στα πλαίσια της 30ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το 0-1 ο Άιτσινσον στο 17’ και το 0-2 ο Κόουλ στο 31’. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Γκεβίγνεϊ στο 87’.

Αποτελεσματική εμφάνιση και νίκη για την Έξετερ. Εκμεταλλεύτηκε πλήρως τις ευκαιρίες που δημιούργησε στο πρώτο ημίχρονο, παίρνοντας ασφαλές προβάδισμα στο σκορ, ενώ στην επανάληψη δέχθηκε έντονη πίεση, με αποτέλεσμα να υποκύψει, δεχόμενη εξίσου γκολ στα τελευταία λεπτά.

Συνέχεια στο νικηφόρο σερί που έχει δημιουργήσει θέλει να δώσει. Είναι ανεβασμένη αυτή την περίοδο, φαίνεται να έχει βρει ρυθμό μετά από αρκετό καιρό, καθώς σκοράρει ξανά με μεγαλύτερη άνεση, ακόμα και μακριά από το γήπεδό της. Αμυντικά δέχθηκε μόλις ένα γκολ στα τελευταία τρία παιχνίδια της, δείχνοντας βελτίωση και σε αυτόν τον τομέα. Πριν από περίπου δέκα μέρες αντιμετώπισε τη σημερινή της αντίπαλο σε εξ’ αναβολής αναμέτρηση, περνώντας από την έδρα της (0-1) και σήμερα θέλει να πράξει το ίδιο μπροστά στο κοινό της.

Έξετερ Στατιστικά

*Με No Goal τα 3/5 τελευταία ματς.

*Με Under 2.5 τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια.

ΜΠΡΙΣΤΟΛ ΡΟΒΕΡΣ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη εναντίον της Όξφορντ με σκορ 3-1, στα πλαίσια της 30ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το 1-0 ο Μάρτιν στο 16’ και το 2-0 ο Τόμας στο 22’. Το 2-1 πέτυχε ο Χάρις στο 58’ και το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Βέιλ στο 77’.

Καλή εμφάνιση και επιστροφή στις νίκες για τη Μπρίστολ Ρόβερς. Μπήκε δυνατά στο ματς, πίεσε έντονα και κατάφερε να πάρει ασφαλές προβάδισμα στο σκορ από το πρώτο ημίχρονο, ενώ στην επανάληψη σκόραρε ξανά. Στη συνέχεια έβγαλε αδράνεια, με αποτέλεσμα οι φιλοξενούμενοι να το εκμεταλλευτούν βρίσκοντας εξίσου δίχτυα.

Με ανεβασμένη ψυχολογία έρχεται στο σημερινό παιχνίδι, ύστερα από τη νίκη της προηγούμενης αγωνιστικής. Έδειξε βελτίωση στα αμυντικά της καθήκοντα, εκεί όπου είναι ολοφάνερο από την αρχή της σεζόν πως έχει το μεγαλύτερό της πρόβλημα. Άκρως θετικό το γεγονός ότι συνεχίζει να σκοράρει σχεδόν ασταμάτητα τόσο εντός, όσο και εκτός έδρας, αν και απέτυχε να αποσπάσει νικηφόρο αποτέλεσμα στις τελευταίες τέσσερις εξόδους της.