*14η αγωνιστική

ΕΞΕΤΕΡ ΑΝΑΛΥΣΗ

Η Εξετερ «έσπασε» επιτέλους τις σερί ισοπαλίες, καταφέρνοντας να κερδίσει με 1-3 στο γήπεδο της Κρόουλι, εκμεταλλευόμενη κυρίως την αριθμητική της υπεροχή. Αυτή ήταν η πρώτη της νίκη έπειτα από πέντε συνεχόμενες ισοπαλίες, έχοντας τις περισσότερες στο πρωτάθλημα, ενώ είναι αήττητη εδώ και 13 αγώνες, αν και έχει μόλις τέσσερις νίκες (!) σε αυτό το διάστημα. Και στο γήπεδό της παραμένει χωρίς ήττα στη σεζόν, αλλά με δύο νίκες σε οκτώ παιχνίδια!

Είναι στην έβδομη και τελευταία θέση που εξασφαλίζει συμμετοχή στα πλέι οφς για την άνοδο, σε απόσταση βολής, στο -3 συγκεκριμένα, από την πρώτη τριάδα και τις θέσεις απευθείας ανόδου. Αλλά είναι και ισόβαθμη με άλλες δύο ομάδες που βρίσκονται εκτός πρώτης επτάδας, από κάτω της, υπερτερώντας στη διαφορά τερμάτων.

Εκτός των μακροχρόνια τραυματιών αμυντικών Σταμπς, Σπαρκς, δεν υπάρχει άλλο πρόβλημα.

Προηγούμενο παιχνίδι: Η Εξετερ κέρδισε 1-3 εκτός έδρας την Κρόουλι, με ανατροπή και ενώ βρέθηκε να χάνει από γκολ του Απια στο 31ο λεπτό. Όμως πριν λήξει το πρώτο ημίχρονο απέκτησε αριθμητικό πλεονέκτημα και το εκμεταλλεύτηκε πλήρως στο δεύτερο ημίχρονο, σκοράροντας τρία τέρματα με τους Τζέι (54’), Ατατάνγκα (56’), Νομπ (90’).

Εξετερ Στατιστικά

*Εχει έξι σερί G/G, τα πέντε πιο πρόσφατα μαζί με over 2,5 (δες το στην Interwetten)

*Εχει 5/8 under 2,5 εκτός έδρας στη σεζόν, 2/5 στο πρωτάθλημα.

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten | 21+ (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 2109237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ

ΜΑΝΣΦΙΛΝΤ ΑΝΑΛΥΣΗ

Η Μάνσφιλντ έμεινε στο 1-1 εντός έδρας με την Πορτ Βέιλ και σε όλα τα άλλα έχει να προσθέσει και την κακοτυχία, αφού η εμφάνιση της ήταν τέτοια που άξιζε να κερδίσει. Αλλά αυτό που μετράει είναι πώς παρέμεινε για 13η αγωνιστική χωρίς νίκη, με οκτώ ήττες σε αυτό το διάστημα! Και ακόμη δεν έχει πετύχει νίκη εκτός έδρας, με δύο ισοπαλίες μόλις σε έξι αγώνες.

Είναι εκτός ζώνης υποβιβασμού, αν και ισόβαθμη με άλλες δύο ομάδες, αμφότερες από κάτω της, υπερτερώντας στη διαφορά τερμάτων και από τις δύο, μία εκ των οποίων είναι εντός επικίνδυνης ζώνης.

Απουσιάζουν οι τραυματίες αμυντικοί Περτς, Κούπερ, Νάρτεϊ και οι μέσοι Γκόρντον, Στερκ, ενώ πιο πρόσφατα χτύπησε ο μέσος Μάρις που έπαθε διάσειση και είναι αμφίβολος για απόψε.

Προηγούμενο παιχνίδι: Η Μάνσφιλντ έφερε 1-1 εντός έδρας με την Πορτ Βέιλ, αν και δέχθηκε γκολ από τον Κόνλον στο 33ο λεπτό, στην μοναδική προσπάθεια της αντιπάλου της εντός στόχου! Εννιά λεπτά αργότερα έχασε πέναλτι, αλλά κατάφερε να ισοφαρίσει με τον Λάπσλι στο 64’, έχοντας και αρκετές ευκαιρίες να κερδίσει, χωρίς να το πετύχει τελικά.