*Με Under 2.5 γκολ έληξαν τα 3/5 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με Goal/Goal ολοκληρώθηκαν τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

*Αποτέλεσμα πρώτου γύρου: Γουίκομπ-Έξετερ 0-3.

Δείτε όλα τα προγνωστικά στοιχήματος σήμερα

ΕΞΕΤΕΡ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα εναντίον της Κέμπριτζ, στα πλαίσια της 23ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το 1-0 ο Αχάντμε στο 17’ με πέναλτι και το τελικό 2-0 διαμόρφωσε ο Κατσούνγκα στο 84’.

Δεν έπεισε με την εμφάνισή της και γνώρισε την ήττα. Είχε μεν ευκαιρίες, απείλησε με τις περισσότερες, αλλά δεν κατάφερε να βρει το δρόμο προς τα δίχτυα. Η άμυνά της υπέκυψε εύκολα στην πίεση των γηπεδούχων, δεχόμενη γκολ και στα δύο ημίχρονα.

Να ξεφύγει από τις συνεχόμενες κακές εμφανίσεις προσπαθεί εδώ και καιρό, επιστρέφοντας στις νίκες. Δεν πείθει με την εικόνα της, έχει πολλά προβλήματα ανασταλτικά, ενώ σπάνια δεν δέχεται γκολ. Δείχνει να διανύει μάλιστα περίοδο δυστοκίας, αφού σκόραρε μόλις σε μία από τις πέντε πρόσφατες αναμετρήσεις της.

Έξετερ Στατιστικά

*Με No Goal τα 4/5 τελευταία ματς.

*Με Under 2.5 τα 4/5 πρόσφατα παιχνίδια.

ΓΟΥΙΚΟΜΠ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία εναντίον της Πορτ Βέιλ με σκορ 1-1, στα πλαίσια της 23ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το σκορ άνοιξαν οι γηπεδούχοι με τον Σαντλιέρ στο 51’, όμως ισοφαρίστηκαν από τον Γκάριτι στο 90+1’.

Καλή εμφάνιση, αλλά χωρίς το επιθυμητό αποτέλεσμα για τη Γουίκομπ. Δημιούργησε ευκαιρίες και πήρε προβάδισμα στο σκορ με την έναρξη της επανάληψης, όμως στις καθυστερήσεις του ματς έβγαλε αδράνεια, με αποτέλεσμα να δεχθεί το γκολ της ισοφάρισης.

Μια πιο αποτελεσματική εμφάνιση θα χρειαστεί στο σημερινό παιχνίδι, προκειμένου να φύγει με θετικό αποτέλεσμα από την έδρα της Γουίκομπ. Δεν είναι και στην καλύτερη δυνατή κατάσταση, παρ’ όλα αυτά μπορεί να εκμεταλλευτεί τα πολλά αμυντικά προβλήματα της αντιπάλου της, ώστε να βρει με μεγαλύτερη ευκολία το δρόμο προς τα δίχτυα.