*Με Over 2.5 γκολ έληξαν τα 4/5 τελευταία ματς.

*Με No Goal ολοκληρώθηκαν τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια.

*Αποτέλεσμα πρώτου γύρου: Έιρ-Πάρτικ Θιστλ 0-4.

*Αποτέλεσμα δευτέρου γύρου: Πάρτικ Θιστλ-Έιρ 2-2.

ΕΙΡ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα εναντίον της Ρέιθ Ρόβερς με σκορ 1-2, στα πλαίσια της 25ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το σκορ άνοιξαν οι φιλοξενούμενοι με τον Ρουντέν στο 5’, όμως ισοφαρίστηκαν από τον Σιλά στο 11’. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Βάουγκαν στο 45+2’.

Καλή εμφάνιση, αλλά χωρίς το επιθυμητό αποτέλεσμα για την Έιρ. Μπήκε νωθρά και έμεινε από νωρίς πίσω στο σκορ, όμως λίγα λεπτά αργότερα βρήκε τρόπο να φέρει το παιχνίδι στα ίσα. Στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου υπέκυψε για ακόμα μία φορά, με τους φιλοξενούμενους να διατηρούν το υπέρ τους σκορ ως το τελευταίο σφύριγμα.

Μια πιο αποτελεσματική εμφάνιση θα χρειαστεί προκειμένου να επιστρέψει άμεσα στις νίκες. Έχει για δεύτερο σερί παιχνίδι το πλεονέκτημα έδρας και θέλει να το εκμεταλλευτεί, καθώς το σημερινό ματς είναι σημαντικό για τη μάχη που δίνει ώστε να βρεθεί εντός τετράδας.

Έιρ Στατιστικά

*Με Goal/Goal τα 4/5 πρόσφατα ματς.

*Με Over 2.5 τα 4/5 τελευταία παιχνίδια.

ΠΑΡΤΙΚ ΘΙΣΤΛ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα εναντίον της Ντανφέρμλιν με σκορ 1-3, στα πλαίσια της 25ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Προβάδισμα πήραν οι γηπεδούχοι με τον Γκράχαμ στο 30’, όμως ισοφαρίστηκαν από τον Γουόλκοτ στο 37’ και δέχθηκαν την ανατροπή από τον Τοντ στο 55’. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Μπέντζαμιν στο 65’.

Δεν έπεισε με την εμφάνισή της και γνώρισε την ήττα. Μπήκε μεν δυνατά και προηγήθηκε στο ημίωρο, όμως στη συνέχεια οι φιλοξενούμενοι αύξησαν την πίεσή τους και εκμεταλλεύτηκαν τις ευκαιρίες που δημιούργησαν, ανατρέποντας το εις βάρος τους σκορ σκοράροντας και στα δύο ημίχρονα.

Αντίδραση θέλει να βγάλει ύστερα από την αναπάντεχη ήττα της προηγούμενης αγωνιστικής. Δεν πείθει το τελευταίο διάστημα, μετράει μόλις μία νίκη στα πέντε πρόσφατα παιχνίδια της, ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης, έχοντας παρ’ όλα αυτά βρει δίχτυα σε όλα. Το μεγάλο της πρόβλημα είναι η άμυνά της, αφού δεν μπορεί να σταματήσει να δέχεται γκολ.