*Με Over 2.5 γκολ έληξαν τα 3/5 τελευταία ματς.

*Με Goal/Goal ολοκληρώθηκαν τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια.

*Αποτέλεσμα πρώτου γύρου: Ντανφέρμλιν-Έιρ 0-1.

ΕΙΡ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία εναντίον της Ρέιθ Ρόβερς με σκορ 4-4, στα πλαίσια της 17ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το 0-1 ο ΜακΓκίντι στο 29’ και το 1-1 ο Στάντον στο 30’. Το 2-1 ο Βάουγκαν στο 45’ και το 2-2 ο Ντέμπσεϊ στο 55’. Τη σκυτάλη πήρε ο Τσάλμερς για το 2-3 στο 65’ και το 3-3 έκανε ο Βάουγκαν στο 81’ με πέναλτι. Το 3-4 ο Ρόουζ στο 85’ και το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Βάουγκαν στο 90+1’ ολοκληρώνοντας το χατ-τρικ.

Πάλεψε η Έιρ και κατάφερε να φύγει με θετικό αποτέλεσμα από την έδρα της Ρέιθ Ρόβερς. Προηγήθηκε σχετικά νωρίς, όμως στη συνέχεια έμεινε με παίκτη λιγότερο και δέχθηκε την ανατροπή. Δεν το έβαλε κάτω και κατάφερε να ανατρέψει το εις βάρος της σκορ, όμως στις καθυστερήσεις οι γηπεδούχοι έφεραν και πάλι το ματς στα ίσα.

Μεγαλύτερη αποτελεσματικότητα στα μετόπισθεν θα χρειαστεί προκειμένου να μην βρεθεί προ εκπλήξεως στο σημερινό παιχνίδι. Είναι ανεβασμένη αυτή την περίοδο, έχει αφήσει αρκετά θετικά στοιχεία στις πρόσφατες αναμετρήσεις της, καθώς σκοράρει με μεγαλύτερη συνέπεια. Αμυντικά έχει προβλήματα, γι’ αυτό και θα πρέπει να δείξει προσοχή σε αυτόν τον τομέα.

Έιρ Στατιστικά

*Με Goal/Goal τα 3/5 πρόσφατα ματς.

*Με Under 2.5 τα 3/5 τελευταία παιχνίδια.

ΝΤΑΝΦΕΡΜΛΙΝ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία εναντίον της Άρμπροουθ με σκορ 1-1, στα πλαίσια της 17ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το σκορ άνοιξαν οι γηπεδούχοι με τον Μπιρντ στο 45+3’, όμως ισοφαρίστηκαν από τον Γουάιτον στο 90+1’.

Το βαθμό της ισοπαλίας στο τέλος κατάφερε να σώσει η Ντανφέρμλιν. Παρά την πίεση που δέχθηκε και το γεγονός ότι έμεινε πίσω στο σκορ από το πρώτο ημίχρονο, κατάφερε στη συνέχεια να εκμεταλλευτεί μία από τις ευκαιρίες που δημιούργησε, σκοράροντας στις καθυστερήσεις του αγώνα.

Καλύτερη εμφάνιση θέλει να πραγματοποιήσει σήμερα, ώστε να φύγει με θετικό αποτέλεσμα από την έδρα της μαχητικής Έιρ. Σταθερή στο σκοράρισμα, αυτό την καθιστά κίνδυνο για κάθε αντίπαλο, όμως είναι τρομερά επιρρεπής στα μετόπισθεν, με αποτέλεσμα να μην μπορεί να σταματήσει να δέχεται γκολ, κάτι το οποίο της έχει στοιχίσει αρκετές φορές.