ΕΔΙΜΒΟΥΡΓΟ - ΠΙΤΕΡΧΕΝΤ Προγνωστικά

*Αγώνας εξ αναβολής

*Το Εδιμβούργο δεν έχει νίκη εντός απέναντι στην Πίτερχεντ, αλλά έχει τρεις ισοπαλίες σε τέσσερις αγώνες.

ΕΔΙΜΒΟΥΡΓΟ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Το Εδιμβούργο κέρδισε 1-2 εκτός έδρας την Μοντρόουζ, όντας καλύτερο και πιο επιθετικό. Προηγήθηκε μόλις στο δεύτερο λεπτό με τον Σι, και παρόλο που ισοφαρίστηκε από τον Μάιλν στο 39’, πήρε τη νίκη με τέρμα του Χάντλινγκ στο 88ο λεπτό.

Το Εδιμβούργο έπαιξε πάρα πολύ καλά και πέρασε από την έδρα της Μοντρόουζ, κερδίζοντας με 1-2, επιστρέφοντας στις νίκες έπειτα από δύο συνεχόμενες ήττες. Και έχει κερδίσει και τα δύο πιο πρόσφατα παιχνίδια στο γήπεδό του, έπειτα από δύο σερί ήττες που είχε γνωρίσει στα αμέσως προηγούμενα σε αυτό.

Με αυτή τη νίκη ανέβηκε στην δεύτερη θέση του βαθμολογικού πίνακα, αλλά είναι σε απόσταση βολής, στο +1 συγκεκριμένα, από την πέμπτη που δεν οδηγεί καν στα πλέι οφς για την άνοδο. Όμως είναι και σε απόσταση βολής, στο -1 για την ακρίβεια, από την κορυφή και την απευθείας άνοδο, εκεί που μπορεί να βρεθεί αν κερδίσει απόψε. Και πλέον είναι η μοναδική ομάδα της κατηγορίας χωρίς ισοπαλία στο πρωτάθλημα.

Εδιμβούργο Στατιστικά

*Εχει τέσσερα σερί over 2,5, 11/14 στη σεζόν

*Εχει 5/6 over 2,5 εντός έδρας

*Εχει 4/6 Ν/G εντός έδρας

21+ |Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Κίνδυνος εθισμού & απώλειας περιουσίας | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα

ΠΙΤΕΡΧΕΝΤ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Η Πίτερχεντ έφερε 2-2 εκτός έδρας με την Ντανφέρμλιν, αν και βρέθηκε να χάνει 2-0 λίγο πριν τη λήξη, με τέρματα από τους Μπριν (67’), Τοντόροφ (84’). Αλλά μείωσε με τον Μπράουν στο 87’ και ισοφάρισε με τον Χιούιτ στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων.

Η Πίτερχεντ πήρε έναν βαθμό σχεδόν από το πουθενά και μάλιστα στην έδρα της πρωτοπόρου Ντανφέρμλιν, με 2-2, σκοράροντας δύο γκολ στα τελευταία λεπτά της αναμέτρησης. Αυτό ήταν το δεύτερο σερί παιχνίδι που δεν κερδίζει, έχοντας γενικώς μόνο μία νίκη στο πρωτάθλημα, την οποία πήρε στην έδρα της.

Είναι πάντα ουραγός, με τη χειρότερη άμυνα της κατηγορίας, σε απόσταση βολής, στο -2 συγκεκριμένα από την ομάδα που είναι ακριβώς από πάνω της, στην θέση που οδηγεί στα πλέι οφς για την παραμονή, αλλά και από την ομάδα που είναι στην όγδοη θέση, στην τελευταία που εξασφαλίζει παραμονή.

Παραμένουν εκτός λόγω τραυματισμών οι μέσοι ΜακΚάρθι, Ρίτσι και ο επιθετικός ΜακΛιν, αν και ο πρώτος με τον τελευταίο επιστρέφουν σιγά – σιγά στις προπονήσεις και πλησιάζει η ώρα της επιστροφής τους. Επίσης χτύπησε και ο μέσος Ασάρε με τη συμμετοχή του απόψε αμφίβολη.