*4η αγωνιστική του 5ου ομίλου για το Λιγκ Καπ

*Σε κάθε όμιλο οι ομάδες θα παίξουν όλες μεταξύ τους μία φορά. Προκρίνεται η πρώτη ομάδα κάθε ομίλου και οι τρεις καλύτερες δεύτερες από τους οκτώ ομίλους στη φάση των «16» του θεσμού, εκεί που βρίσκονται ήδη οι ομάδες που εκπροσωπούν τη χώρα στους ευρωπαϊκούς θεσμούς.

*Και οι 10 αγώνες τους στο παρελθόν σε αυτό το γήπεδο έχουν λήξει under 2,5.

ΕΔΙΜΒΟΥΡΓΟ ΑΝΑΛΥΣΗ (Λιγκ 1)

Προηγούμενο ματς: Το Εδιμβούργο έχασε 1-3 εντός έδρας από την Αρμπρόουθ, αν και προηγήθηκε με τον Κρέιν στο 24ο λεπτό. Αλλά δέχθηκε την ισοφάριση από πέναλτι του Λόου στο 39’, πριν βρεθεί πίσω στο σκορ από τέρμα του Λιν στο 75’, ενώ ο ίδιος παίκτης στο 81’ διαμόρφωσε το τελικό σκορ.

Το Εδιμβούργο ηττήθηκε με 1-3 εντός έδρας από την Αρμπρόουθ, γνωρίζοντας την πρώτη του φετινή ήττα, ψάχνοντας ακόμη την πρώτη του νίκη στη σεζόν, τουλάχιστον σε 90λεπτο, αφού είχε φέρει ισοπαλία στην πρεμιέρα, κερδίζοντας την διαδικασία των πέναλτι.

Πάντως έτσι όπως έχουν εξελιχθεί τα πράγματα στον όμιλο του, δεν έχει ελπίδες πρόκρισης στην επόμενη φάση του θεσμού και απλά θα προσπαθήσει να έρθει σε καλή αγωνιστική κατάσταση ενόψει της έναρξης της σεζόν σε 10 μέρες, όπου θα παίξει πλέον και σε διαφορετική κατηγορία.

Εδιμβούργο Στατιστικά

*Εχει 2/2 G/G στο Λιγκ Καπ.

*Εχει 1/2 over 2,5 στο Λιγκ Καπ.

21+ |Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Κίνδυνος εθισμού & απώλειας περιουσίας | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα

ΚΑΟΥΝΤΕΝΜΠΙΘ ΑΝΑΛΥΣΗ (Λόουλαντ Λιγκ)

Προηγούμενο ματς: Η Κάουντενμπιθ έχασε 0-2 εντός έδρας από την Σεντ Μίρεν, δεχόμενη δύο γκολ από τον Αγιούνγκα μέσα σε πέντε λεπτά, στο 19’ και στο 23’, σε έναν αγώνα που δεν είχε και πολλές άλλες ευκαιρίες για τις δύο ομάδες.

Η Κάουντενμπιθ ηττήθηκε με 0-2 εντός έδρας από την Σεντ Μίρεν, σε ένα παιχνίδι που δεν φάνηκε και τόσο πολύ η μεγάλη διαφορά ανάμεσα στις δύο ομάδες, που υπάρχει και ανάλογα με τις κατηγορίες που αγωνίζονταν.

Αυτή ήταν η τρίτη της συνεχόμενη ήττα σε ισάριθμα παιχνίδια στον όμιλο, ολοκληρώνει απόψε τις υποχρεώσεις της αφού ξεκινάει νωρίτερα το πρωτάθλημα της, ως ερασιτεχνικό, το ερχόμενο Σαββατοκύριακο. Και ακόμη ψάχνει το πρώτο γκολ της σεζόν!