*Στον πρώτο γύρο: Ουν. Τσίλε – Έβερτον 0-0

*Under 2,5 στα τέσσερα τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

Έβερτον – Ουν. Τσίλε στην Interwetten

Δείτε τα Προγνωστικά Χιλής

ΕΒΕΡΤΟΝ ΑΝΑΛΥΣΗ

Δύο βαθμούς πίσω από την ζώνη που οδηγεί στις διεθνείς διοργανώσεις της επόμενης σεζόν βρίσκεται η Έβερτον, μεσοβδόμαδα αναδείχθηκε ισόπαλη στην έδρα της Αντοφαγκάστα (1-1). Με την πλάτη στον τοίχο βρέθηκαν οι γηπεδούχοι μένοντας με δέκα παίκτες από το 12′, γεγονός που δεν κατάφεραν να εκμεταλλευτούν οι φιλοξενούμενοι.

Η Έβερτον αναδείχθηκε ισόπαλη στις 5/6 τελευταίες εντός έδρας αγωνιστικές (μία ήττα), θα πρέπει να γυρίσουμε στις 11 Φεβρουαρίου για να βρούμε την τελευταία φορά που πανηγύρισε τη νίκη επί της Κοκίμπο (1-0).

Προηγούμενο ματς: Αναδείχθηκε ισόπαλη (1-1 εκτός) με την Αντοφαγκάστα. Στο 22′ οι φιλοξενούμενοι πήραν κεφάλι με τον Κουέβας, προτού ο Φιγκερόα απαντήσει δύο λεπτά αργότερα. Η Αντοφαγκάστα αγωνίζονταν με δέκα παίκτες από το 13′, για την Έβερτον αποβλήθηκε ο Σααβέδρα στο 89′.

ΕΒΕΡΤΟΝ Στατιστικά

*Under 2,5 στα 4/5 τελευταία παιχνίδια της (δες το στην Interwetten)

*GG στα 3/4 τελευταία παιχνίδια της.

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten +21 (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

ΟΥΝ. ΤΣΙΛΕ ΑΝΑΛΥΣΗ

Με σκυμμένο κεφάλι επέστρεψε η Ουνιβερσιδάδ Τσίλε από την έδρα της Ουνιόν Καλέρα μεσοβδόμαδα γνωρίζοντας την ήττα με 1-0, αφήνοντας πίσω τη νίκη επί της Σαντιάγκο Γουόντερερς (3-0 εντός). Συνολικά καλύτεροι παρουσιάστηκαν οι γηπεδούχοι, ωστόσο αυτό που τους έλειπε ήταν το γκολ.

Τελικά, ήρθε στο 4ο λεπτό των καθυστερήσεων από την εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Στεφανέλι. Απογοητευτική παρουσιάζεται η Ουνιβερσιδάδ Τσίλε μακριά από το σπίτι της, γνωρίζοντας την ήττα σε πέντε αναμετρήσεις (δεν σκόραρε στις τέσσερις).

Προηγούμενο ματς: Ηττήθηκε εκτός έδρας με 1-0 από την Ουνιόν Καλέρα. Το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης σημείωσε με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι ο Στεφανέλι στο 4ο λεπτό των καθυστερήσεων.