5η αγωνιστική

*Με Under 2.5 γκολ έληξαν τα 4/5 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με Goal/Goal ολοκληρώθηκαν τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

ΕΒΕΡΤΟΝ ΝΤΕ ΒΙΝΑ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη εναντίον της Ουνιβερσιδάδ Κατόλικα με σκορ 2-4, στα πλαίσια της 4ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Προβάδισμα πήραν οι γηπεδούχοι με τον Αραβένα στο 13’, όμως ισοφαρίστηκαν από τον Μπυρουάγκα στο 16’ και δέχθηκαν την ανατροπή από τον Μαρτίνεθ στο 21’. Το 1-3 πέτυχε ο Μαρτίνεζ στο 59’ και το 1-4 ο Μπέριος στο 78’. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Καστίγιο στο 90+6’.

Εξαιρετική εμφάνιση και εμφατική νίκη για την Έβερτον Ντε Βίνα. Παρά το γεγονός ότι έμεινε από νωρίς πίσω στο σκορ, στη συνέχεια δημιούργησε πολλές ευκαιρίες και πίεσε έντονα, ανατρέποντάς το πριν το ημίχρονο. Στην επανάληψη δεν μείωσε το ρυθμό της, με αποτέλεσμα να πετύχει ισάριθμα τέρματα.

Να διπλασιάσει τις νίκες της θέλει σήμερα, αγωνιζόμενη για πρώτη φορά στην έδρα της τη φετινή σεζόν. Μπορεί να μην εκκίνησε όπως θα ήθελε τη χρονιά, όμως άφησε θετικά στοιχεία στη τελευταία της αναμέτρηση και έχει ανεβασμένη ψυχολογία ύστερα από τη νίκη της. Σκόραρε σε όλα τα παιχνίδια του πρωταθλήματος ως τώρα, αλλά παράλληλα δέχθηκε εξίσου γκολ, με αποτέλεσμα να μετράει μία νίκη και μία ισοπαλία σε τρεις αγωνιστικές (1-1-1).

Έβερτον Ντε Βίνα Στατιστικά

*Με Goal/Goal τα 4/5 τελευταία ματς.

*Με Over 2.5 τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια.

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 2109237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ

ΝΟΥΜΠΛΕΝΣΕ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη εναντίον της Κοπιαπό με σκορ 1-0, στα πλαίσια της 4ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το γκολ που χώρισε τις δύο ομάδες σκόραρε ο Γκρασιάνι στο 49’.

Καλή εμφάνιση και νίκη για τη Νουμπλένσε. Παρ’ όλο που έμεινε από το πρώτο ημίχρονο με παίκτη λιγότερο, κατάφερε με την έναρξη της επανάληψης να βρει το δρόμο προς τα δίχτυα, διατηρώντας στη συνέχεια ο υπέρ της σκορ ως το τελευταίο σφύριγμα.

Συνέχεια στις καλές εμφανίσεις θέλει να δώσει, περνώντας και από την έδρα της Έβερτον Ντε Βίνα. Έχει μπει δυνατά στη σεζόν, βρίσκει δίχτυα με συνέπεια σε όλες τις αναμετρήσεις της, ενώ μόλις σε μία δέχθηκε γκολ μέχρι στιγμής. Με τρίποντο έφυγε από την πρώτη της έξοδο κόντρα στην Ουνιβερσιδάδ Κατόλικα (0-1) και θέλει να πράξει κάτι ανάλογο σήμερα.