Betarades.gr: Τα κορυφαία προγνωστικά στοιχήματος

ΝΤΟΝΚΑΣΤΕΡ

Αν και τα χρειάσθηκε κόντρα στην Μπαρνέτ, η Ντονκάστερ κατάφερε έστω και δύσκολα να πάρει τη νίκη με 3-2 την προηγούμενη αγωνιστική. Προηγήθηκε ακόμη και με 2-0, χάρη σε τέρματα των Κόπινγκερ (15’) και Μπλερ (32’), έριξε στη συνέχεια την απόδοση της, με την Μπαρνέτ να φτάνει στην ισοφάριση. Κατάφερε να αντιδράσει και με τέρμα του Γουίλιαμς στις καθυστερήσεις πήρε τρεις πολύτιμους βαθμούς. Κρατάει το αποτέλεσμα, όχι όμως και την εμφάνιση, με την Ντονκάστερ να σημειώνει τη δεύτερη σερί της νίκη. Βρίσκεται στη 2η θέση και στο -5 από την κορυφή, αντιμετωπίζει ωστόσο, πρόβλημα στα μετόπισθεν, ενώ είναι χαρακτηριστικό πως το g/g και over 2,5 σημειώθηκε στις τέσσερις τελευταίες αγωνιστικές. Αήττητη στην έδρα της, μετράει φέτος τέσσερις νίκες και δυο ισοπαλίες στη Λιγκ 2.

Προηγούμενο ματς: Με 3-2 επικράτησε της Μπαρνέτ η Ντονκάστερ την προηγούμενη αγωνιστική.

Στατιστικό: G/G και over 2,5 τα πέντε τελευταία παιχνίδια της  (παίξτο στην Interwetten).

Το Ντονκάστερ – Κόλτσεστερ παίζει στην Interwetten

ΚΟΛΤΣΕΣΤΕΡ

Επιβεβαίωσε περίτρανα την προηγούμενη αγωνιστική πως βρίσκεται σε κάκιστη κατάσταση, με την Κόλτσεστερ να κολλάει στο μηδέν με την ουραγό Νιούπορτ Κάουντι. Τραγική εμφάνιση για την Κόλτσεστερ, που διανύει περίοδο ντεφορμαρίσματος και συμπλήρωσε πέντε αγωνιστικές χωρίς νίκη στο πρωτάθλημα (δυο ήττες, τρεις ισοπαλίες). Υποχώρησε στην 13η θέση της κατάταξης, με την Κόλτσεστερ να γνωρίζει πως δεν υπάρχουν περιθώρια για απώλειες. Επιστρέφει από τιμωρία και υπολογίζεται κανονικά ο αρχηγός Λουκ Πρόσερ, την ίδια στιγμή που παραμένουν τα γνωστά προβλήματα τραυματισμών στην Κόλτσεστερ.

Προηγούμενο ματς: Ισόπαλες χωρίς τέρματα αναδείχθηκαν Κόλτσεστερ και Νιούπορτ Κάουντι την προηγούμενη αγωνιστική.

Στατιστικό: under 2,5 τα πέντε τελευταία εκτός έδρας παιχνίδια της.