18η αγωνιστική

*Over 2.5 τα 4/5 τελευταία παιχνίδια ανάμεσα στις δυο ομάδες.

*Στον πρώτο γύρο: Πάφος – Δόξα Κατωκοπιάς 4-0

ΔΟΞΑ ΚΑΤΩΚΟΠΙΑΣ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία 1-1 με την ΑΕΖ Ζακακίου, για το πρωτάθλημα. Βρέθηκε πίσω στο 40ο λεπτό, για να ισοφαρίσει στο 69′ με τον Ασάντε.

Μακριά από τα νικηφόρα αποτελέσματα έμεινε για δεύτερο διαδοχικό παιχνίδι η Δόξα Κατωκοπιάς, μετά και την ήττα με 2-1 από την ΑΕΚ Λάρνακας. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Γιώργου Πετράκη φιλοξενήθηκε από την ΑΕΖ Ζακακίου, με την οποία έμειναν στο 1-1. Είχε περισσότερο το ρόλο του θεατή στο πρώτο ημίχρονο και λίγο πριν το φινάλε αυτού βρέθηκε πίσω στο σκορ. Γλίτωσε χάρη στο δοκάρι στα μέσα του δευτέρου και λίγο αργότερα ισοφάρισε για το τελικό αποτέλεσμα.

Με το βαθμό που απέσπασε, έφτασε μόλις τους πέντε συνολικά μέχρι τώρα και παραμένει ουραγός. Ηττήθηκε στα 6/8 φετινά εντός της (1-1-8), αν και η μοναδική φετινή νίκη ήρθε στο πιο πρόσφατα εξ αυτών. Ανοιχτό το ενδεχόμενο να κάνουν ντεμπούτο σήμερα οι Αγριμάκης και Προβιδάκης.

Δόξα Κατωκοπιάς Στατιστικά

*2-3 Goals τα τέσσερα τελευταία παιχνίδια.

*No Goal και Under 2.5 τα 4/5 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια.

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 2109237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ

ΠΑΦΟΣ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη 1-0 επί του Άρη Λεμεσού, για το πρωτάθλημα. Βρήκε δίχτυα με τον Ντράγκομιρ στο πέμπτο λεπτό των καθυστερήσεων.

Τη δεύτερη διαδοχική της νίκη στο πρωτάθλημα πανηγύρισε η Πάφος, μετά και το εκτός 1-2 επί της ΑΕ Λεμεσού. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Χουάν Κάρλος Καρσέδο υποδέχθηκε τον Άρη Λεμεσού, του οποίου και επικράτησε με 1-0. Μπορεί να είχε περισσότερο παθητικό ρόλο, ωστόσο είχε σε εξαιρετική κατάσταση τον πορτιέρο Ίβουσιτς, που “κατέβαζε” τα ρολά. Γλίτωσε στο 90′ χάρη στο δοκάρι και στην εκπνοή “έκλεψε” το τρίποντο.

Έχει την ευκαιρία τώρα να δώσει συνέχεια στις επιτυχίες και να περάσει μόνη δεύτερη στην κατάταξη, στο -4 από τον πρωτοπόρο ΑΠΟΕΛ. Πανηγύρισε το διπλό στις 5/6 πιο πρόσφατες εξόδους της, στις οποίες είχε ωστόσο και μια ήττα. Την επόμενη αγωνιστική κόντρα στην ΑΕΖ Ζακακίου θα εκτίει την τιμωρία του ο Νταβίντ Γκολντάρ.