26η αγωνιστική (τελευταία της κανονικής διάρκειας)

*Με απόφαση της ομοσπονδίας απαγορεύτηκε η μετακίνηση οπαδών για τους φιλοξενούμενους.

*Αήττητος ο ΑΠΟΕΛ στα επτά τελευταία παιχνίδια με αντίπαλο τη Δόξα Κατωκοπιάς, έχοντας επικρατήσει στα 5/7 εξ αυτών.

*Under 2.5 τα 3/4 τελευταία παιχνίδια ανάμεσα στις δυο ομάδες.

*Στον πρώτο γύρο: ΑΠΟΕΛ – Δόξα Κατωκοπιάς 5-0

ΔΟΞΑ ΚΑΤΩΚΟΠΙΑΣ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 3-1 από την Καρμιώτισσα, για το πρωτάθλημα. Έπαιζε με δέκα παίκτες από το πέμπτο λεπτό, όταν και αποβλήθηκε ο Αντωνίου, για να βρεθεί πίσω με 2-0 (50′, 66′). Μείωσε με τον Ασάντε στο 77′, για να δεχθεί και τρίτο τέρμα στο 88ο λεπτό.

Μακριά από τις επιτυχίες έμεινε για τέταρτο σερί παιχνίδι η Δόξα Κατωκοπιάς, έχοντας μια ισοπαλία και τρεις ήττες. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Γιώργου Πετράκη φιλοξενήθηκε από την Καρμιώτισσα, κόντρα στην οποία έμεινε με άδεια χέρια, μετά και το τελικό 3-1.

Αγωνιζόμενη με παίκτη λιγότερο από πολύ νωρίς, είδε την αντίπαλο να έχει δοκάρι λίγο αργότερα και να χάνει πέναλτι στο 19′. Δοκάρι και για την ίδια λίγο πριν την ανάπαυλα με τον Βελκόφσκι. Δεν άντεξε στην πίεση και βρέθηκε πίσω με 2-0 στην επιστροφή από τα αποδυτήρια και παρότι μείωσε προσωρινά το σκορ, λίγο αργότερα είδε την εστία της να παραβιάζεται για τρίτη φορά.

Παραμένει στην τελευταία θέση της κατάταξης, με δώδεκα βαθμούς, με τα περιθώρια για παραμονή να στενεύουν αρκετά. Ηττήθηκε και στα τρία πιο πρόσφατα εντός της, στα οποία δεν κατάφερε ούτε και να σκοράρει.

Δόξα Κατωκοπιάς Στατιστικά

*No Goal τα 5/6 τελευταία παιχνίδια.

*No Goal τα πέντε τελευταία εντός έδρας παιχνίδια.

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 2109237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ

ΑΠΟΕΛ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη 1-0 επί του Άρη Λεμεσού, για το πρωτάθλημα. Βρήκε δίχτυα με τον Εντονγκαλά στο 20ο λεπτό.

Αήττητος εδώ και έξι παιχνίδια ο ΑΠΟΕΛ, μετρώντας τέσσερις νίκες και δυο ισοπαλίες. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Ρικάρντο Σα Πίντο υποδέχθηκε τον Άρη Λεμεσού, του οποίου και επικράτησε με 1-0 στο μεταξύ τους ντέρμπι κορυφής.

Σε ένα παιχνίδι όπου κυριάρχησαν η δύναμη, η ένταση και το πάθος, ο ΑΠΟΕΛ ευτύχησε να πάρει σχετικά από νωρίς το προβάδισμα στο σκορ. Στην πορεία έκανε σωστή διαχείριση, αν και χρειάστηκε και τις αποκρούσεις του Μπέλετς για να κρατήσει το θετικό αποτέλεσμα. Την ίδια ώρα, είχε κάποιες καλές στιγμές για να διευρύνει τα τέρματα του.

Επέστρεψε έτσι στις επιτυχίες μετά τις δυο ισοπαλίες με ΑΕΚ Λάρνακας (2-2 εντός) και ΑΕ Λεμεσού (1-1 εκτός), μένοντας μόνος πρώτος πλέον στην κατάταξη και στο +3 από τον Άρη. Ηττήθηκε μια φορά στις πέντε πιο πρόσφατες εξόδους του (2-2-1).