ΝΤΕΠΟΡΤΙΒΟ ΣΑΝ ΜΑΡΤΙΝ

Δύσκολη η σημερινή αποστολή για την Ντεπορτίβο Σαν Μαρτίν, η οποία έχει μπει χωρίς νίκη και στην Κλαουσούρα (0-1-2). Βρίσκεται στην προτελευταία θέση του πίνακα (στην ουσία πρόκειται για 1ο και 2ο γύρο), με συγκομιδή 15 βαθμών σε 18 ματς. Το σαββατοκύριακο έφυγε ηττημένη με 1-0 από την έδρα της Ρεάλ Γκαρσιλάσο, δεχόμενη το γκολ στο 39ο λεπτό. Χωρίς κανένα αγωνιστικό πρόβλημα θα παραταχθεί η ομάδα στο σημερινό ματς.

Προηγούμενο ματς: Υπέστη την εκτός έδρας ήττα από τη Ρεάλ Γκαρσιλάσο με 1-0.

Στατιστικό: Χωρίς νίκη στα πέντε τελευταία παιχνίδια της (0-1-4).

ΑΛΙΑΝΣΑ ΑΤΛΕΤΙΚΟ

Από την πρώτη νίκη της στην Κλαουσούρα προέρχεται η Αλιάνσα Ατλέτικο, που κατέβαλε εντός έδρας την αντίσταση της Σέζαρ Βαγιέχο με 3-1 (1-1-1 το σερί στις τρεις πρώτες αγωνιστικές). Βρίσκεται στην 6η θέση του πίνακα, με συγκομιδή 27 βαθμών σε 18 ματς. Μοναδικοί απόντες οι τραυματίες Ροντρίγκες (ΕΠ) και Ουέρτα (ΑΜ). Σε εξαιρετική κατάσταση ο επιθετικός Απονσά, έχει σκοράρει 14 γκολ στο φετινό πρωτάθλημα. Μάλιστα, πέτυχε “χατ-τρικ” απέναντι στη Σέζαρ Βαγιέχο (62′, 87′, 89′), με τους φιλοξενούμενους να μειώνουν στο τελικό 3-1 στις καθυστερήσεις.

Προηγούμενο ματς: Επικράτησε εντός έδρας της Σέζαρ Βαγιέχο με 3-1.

Στατιστικό: G/G και Over 2,5 τα 5/6 τελευταία παιχνίδια της.