Betarades.gr: Τα κορυφαία προγνωστικά στοιχήματος

ΝΤΕΓΚΕΡΦΟΡΣ

Πολύτιμη νίκη πέτυχε την τελευταία αγωνιστική πριν τη διακοπή η Ντέγκερφορς, η οποία επικράτησε με 1-0 της ΓΚΑΪΣ στο «Στόρα Βάλα».  Άνοιξε το σκορ στο 18’ (1-0), έπειτα κάθισε στο υπέρ της προβάδισμα, δεν δέχθηκε την παραμικρή ευκαιρία από την αντίπαλό της και παρότι το τελευταίο δεκάλεπτο αγωνίστηκε με παίκτη λιγότερο (83’), αυτό δεν την εμπόδισε να πανηγυρίσει ένα σημαντικό «τρίποντο». Πρώτο μετά από πέντε αγωνιστικές (0-1-4, στα τρία έμεινε άσφαιρη), βγήκε ξανά εκτός ζώνης μπαράζ, στο +2 αυτή τη στιγμή, ωστόσο ακολουθούν τρία παιχνίδια με ομάδες που ενδιαφέρονται για άνοδο και σωτηρία και έχει ακόμη πολύ δουλειά μέχρι να πραγματοποιήσει τον στόχο της. Στο 5-2-6 το ρεκόρ της στις φετινές εντός έδρας αναμετρήσεις της. Εξέτισε ο Κάτοβιτς (ΕΠ 8/0).

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη 1-0 επί της ΓΚΑΪΣ.

Στατιστικό: N/G τα τέσσερα τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της στο πρωτάθλημα (Δείτε τις νόμιμες στοιχηματικές ιστοσελίδες στις οποίες μπορείτε να ποντάρετε)

ΝΤΑΛΚΟΥΡΝΤ

Από την άλλη πλευρά η Ντάλκουρντ πέρασε νικηφόρα από την έδρα της Ατβίνταμπεργκ, επικρατώντας της με 2-1. Πραγματοποίησε ιδανικό ξεκίνημα και προηγούταν με 2-0 στο 18’.  Εμφανής η χαλάρωση στην επανάληψη, δέχθηκε τη μείωση του σκορ στο 55’ της συνάντησης και στη συνέχεια ήταν πολύ τυχερή που δεν δέχθηκε την ισοφάριση. Δεύτερη σερί επικράτηση, μετά τη νίκη επί της Έργκριτε (2-0 εντός έδρας), παρέμεινε στην τέταρτη θέση, ωστόσο μετά τη νίκη της Χάλμσταντ χθες, έμεινε στο -9 από τα μπαράζ και το έργο της πλέον έχει δυσκολέψει αφάνταστα, ωστόσο η ίδια ποντάρει στο γεγονός ότι έχει εύκολο πρόγραμμα, την ώρα που η «πρώτη» τριάδα θα «σφάζεται» τις δύο επόμενες αγωνιστικές. Εκτός έδρας έχει απολογισμό 5-3-5, ενώ αξίζει να αναφερθεί, τέλος, ότι οι τρεις πρόσφατες έξοδοί της συνοδεύτηκαν από Goal/Goal και Over 2.5.

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας επικράτηση 2-1 επί της Ατβίνταμπεργκ.

Στατιστικό: G/G τα πέντε από τα έξι πρόσφατα παιχνίδια της στο πρωτάθλημα (τα τέσσερα εξ αυτών και Over 2.5).