*Προκριματικά του EURO 2023 που θα διεξαχθεί στη Μάλτα.

*Οι ομάδες είναι χωρισμένες σε 13 γκρουπ. Οι δύο πρώτες του κάθε ομίλου προκρίνονται στην Elite Round, όπου βρίσκεται ήδη η Πορτογαλία. Προκρίνεται επίσης, η καλύτερη τρίτη, η οποία θα έχει την καλύτερη συγκομιδή έναντι των δύο πρώτων του ομίλου της.

*Τα παιχνίδια του 9ου ομίλου διεξάγονται στη Δανία.

ΔΑΝΙΑ U19 ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Πήρε τη νίκη με σκορ 1-3 εναντίον της Γεωργίας U19, για την προκριματική φάση του Euro. Στο 37’ ο Ρος σκόραρε για το 0-1 και στο 40’ ο Μπούντγκορντ έκανε το 0-2 που ήταν το σκορ του πρώτου ημιχρόνου. Στο 67’ ο Κρτίστενσεν σκόραρε για το 0-3 και στο 87’ ο Γκοτσιρίτζε διαμόρφωσε το τελικό σκορ.

Η Δανία U19 ξεκίνησε ιδανικά την πορεία της στον όμιλο των προκριματικών, επικράτησε της Γεωργίας U19 (1-3) και ουσιαστικά με νέα επιτυχία κόντρα στο Μαυροβούνιο U19 εξασφαλίζει την παρουσία της στην επόμενη φάση. Είχε εύκολο έργο η ομάδα του Γενς Όλσεν, καθώς πέτυχε δύο τέρματα από το πρώτο κιόλας ημίχρονο. Είναι το φαβορί και στο σημερινό παιχνίδι.

Δανία U19 Στατιστικά

*3/5 αναμετρήσεις έληξαν με goal/goal

*3/5 παιχνίδια είχαν over 3.5 τέρματα

Παίξε Νόμιμα στην Bet365 (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ, Κίνδυνος εθισμού και απώλειας περιουσίας, Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777, Παίξτε Υπεύθυνα.

ΜΑΥΡΟΒΟΥΝΙΟ U19 ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Υπέστη ήττα με σκορ 2-0 από την Αγγλία U19, για την προκριματική φάση του Euro. Στο πρώτο μέρος οι δύο ομάδες δεν εκμεταλλεύτηκαν τις ευκαιρίες που δημιούργησαν και έμειναν στο μηδέν. Στο 61’ ο Τσέιμπερς σκόραρε για το 1-0 και στο 76’ ο Πέρκινς έκανε το 2-0 για την Αγγλία.

Το Μαυροβούνιο U19 άντεξε για ένα ημίχρονο απέναντι στην Αγγλία U19 (2-0), κράτησε το μηδέν στα μετόπισθεν, όμως στο δεύτερο μέρος “λύγισε” στην πίεση και εν τέλει δεν πήρε τίποτα από το ματς. Δεύτερη ήττα στα τελευταία πέντε παιχνίδια που έχει δώσει σε όλες τις διοργανώσεις, θέλει πάση θυσία τη νίκη απέναντι στην οικοδέσποινα του ομίλου Δανία, για να ελπίζει σε πρόκριση.