*34η αγωνιστική

*Στον πρώτο γύρο: Σαμπάιο Κορέα – CSA 2-0

CSA δεν έχει χάσει ποτέ εντός έδρας από την Σαμπάιο Κορέα, αν και έχουν τέσσερις ισοπαλίες σε έξι αγώνες εκεί.

CSA ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: H CSA έχασε 2-0 εκτός έδρας από την Γκρέμιο, με δύο γκολ που δέχθηκε στο πρώτο 20λεπτο του αγώνα, από τους Λούκας Λέιβα (12’), Ντιέγκο Σόουζα (20’), χωρίς να απειλήσει ιδιαίτερα, πέραν μίας φάσης, την αντίπαλο της.

Η CSA ηττήθηκε 2-0 εκτός έδρας από την Γκρέμιο, γνωρίζοντας δεύτερη συνεχόμενη ήττα, με την προηγούμενη να είναι η πρώτη στο γήπεδό της έπειτα από πέντε αγώνες σε αυτό, στους οποίους είχε τέσσερις νίκες και μία ισοπαλία! Βέβαια στον τελευταίο αγώνα έπαιξε με αρκετές απουσίες, ξεκουράζοντας και κάποιους παίκτες, με το βλέμμα στο σημερινό παιχνίδι.

Βρέθηκε πάλι εντός ζώνης υποβιβασμού, εξακολουθώντας να είναι σε απόσταση βολής, στο -2, από την θέση παραμονής. Αλλά το γεγονός πώς μόνο η Βίλα Νόβα έχει περισσότερες ισοπαλίες από αυτήν, κάτι που σημαίνει πώς έχει και λίγες νίκες, την κάνει εξαιρετικά ευάλωτη σε ισοβαθμίες.

Εχει πάρα πολλές απουσίες ξανά, αφού εκτός των μακροχρόνια τραυματιών αμυντικών Σέντρικ, Ερνάντες, του μέσου Γουίλιαμ και του επιθετικού Κλέιτον, πιο πρόσφατα τραυματίστηκαν και θα λείψουν ο αμυντικός Γουέρλεϊ, ο μέσος Τζεοβάνε και ο επιθετικός Λούκας Μπαρτσέλος.

CSA Στατιστικά

*Εχει 8/9 under 2,5 στα τελευταία παιχνίδια της

*Εχει 6/7 αγώνες με 2-3 γκολ στα τελευταία παιχνίδια της.

*Εχει 9/12 N/G στα τελευταία παιχνίδια της

*Εχει 19/30 under 2,5 εντός έδρας, 13/16 στο εθνικό πρωτάθλημα.

Παίξε Νόμιμα στην Bet365 (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ, Κίνδυνος εθισμού και απώλειας περιουσίας, Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777, Παίξτε Υπεύθυνα.

ΣΑΜΠΑΪΟ ΚΟΡΕΑ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Η Σαμπάιο Κορέα κέρδισε 2-1 εντός έδρας την Πόντε Πρέτα, ανοίγοντας το σκορ μόλις στο δεύτερο λεπτό με τον Γκάμπριελ Ποβέντα και παρόλο που δέχθηκε την ισοφάριση από τον Ετσαπόρα στο 63’, πήρε τη νίκη με τέρμα του Ραφαέλ Κόστα στο 86ο λεπτό.

Η Σαμπάιο Κορέα επικράτησε 2-1 εντός έδρας της Πόντε Πρέτα, με αυτήν να είναι η τρίτη της συνεχόμενη νίκη, τέταρτη στους πέντε τελευταίους αγώνες που δεν χάνει, μία εκ των οποίων ήταν και στο πιο πρόσφατο εκτός έδρας παιχνίδι της, η οποία ήταν και η πρώτη φετινή μακριά από το γήπεδό της στο πρωτάθλημα.

Αυτά τα αποτελέσματα την έχουν ανεβάσει στην έκτη θέση του βαθμολογικού πίνακα, στο -4 από την πρώτη τετράδα και τις θέσεις ανόδου, έχοντας την ευκαιρία με μία νίκη απόψε να αυξήσει περισσότερο την πίεση προς τις ομάδες που βρίσκονται εκεί ή μπροστά της στον βαθμολογικό πίνακα.

Εκτός του αριστερού μπακ Πάρα που χτύπησε πρόσφατα και έλειψε από το τελευταίο παιχνίδι της ομάδας του, χτύπησε και θα λείψει και ο κεντρικός αμυντικός Ζοέσιο.