*32η αγωνιστική

*Στον πρώτο γύρο: Γκουαρανί – CSA 0-0

CSA ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Η CSA κέρδισε 2-0 εντός έδρας την Τομπένσε, χάρη σε δύο γκολ μέσα σε τέσσερα λεπτά προς το τέλος του ημιχρόνου, με τους Ελτον (36’), Λούκας Μπαρτσέλο (40’). Από εκεί και πέρα γλίτωσε δύο φορές, μία στην εκπνοή του ημιχρόνου και άλλη μία προς το τέλος του αγώνα, αν και είχε και η ίδια δύο – τρεις φάσεις για να «καθαρίσει» το παιχνίδι.

H CSA επικράτησε 2-0 εντός έδρας της Τομπένσε, κερδίζοντας ξανά έπειτα από τρεις αγώνες, αν και στους εφτά τελευταίους αγώνες της έχασε μόνο από την Σαπεκοένσε μακριά από την έδρα της στο πιο πρόσφατο παιχνίδι της εκτός. Όμως από την άλλη, γενικώς, έχει κερδίσει μόνο στην έδρα της Βίλα Νόβα στο πρωτάθλημα, με οκτώ ήττες σε 16 αγώνες.

Βρέθηκε πάλι εντός ζώνης υποβιβασμού, αλλά πλέον είναι ισόβαθμη με δύο ομάδες που είναι στις θέσεις παραμονής, οι οποίες έχουν μία νίκη περισσότερο από αυτήν, μία εκ των οποίων είναι η σημερινή της αντίπαλος!

Εκτός των μακροχρόνια τραυματιών αμυντικών Σέντρικ, Ερνάντες, του μέσου Γουίλιαμ και του επιθετικού Κλέιτον, χτύπησε και ο αμυντικός Γουέρλεϊ και αμφίβολη είναι η συμμετοχή του επιθετικού Λούκας Μπαρτσέλος που έχει κάποιες ενοχλήσεις. Τουλάχιστον επιστρέφουν από τιμωρία ο γκολκίπερ Μαρσέλο Καρνέ και ο Ρίκσον.

CSA Στατιστικά

*Εχει εφτά συνεχόμενα under 2,5

*Εχει 4/5 αγώνες με 2-3 γκολ στα τελευταία παιχνίδια της.

*Εχει 8/10 N/G στα τελευταία παιχνίδια της

*Εχει 19/29 under 2,5 εντός έδρας, 13/15 στο εθνικό πρωτάθλημα.

Παίξε Νόμιμα στην Bet365 (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ, Κίνδυνος εθισμού και απώλειας περιουσίας, Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777, Παίξτε Υπεύθυνα.

ΓΚΟΥΑΡΑΝΙ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Η Γκουαρανί κέρδισε 2-0 εντός έδρας την Νοβοριζοντίνο, ανοίγοντας το σκορ με τον Ισάκε στο 15’, εκμεταλλευόμενη ολέθριο λάθος του αντίπαλου γκολκίπερ. Και αφού γλίτωσε από το δοκάρι της και σε άλλες δύο – τρεις περιπτώσεις, σκόραρε και δεύτερο γκολ με τον Γιούρι στο 42’, ενώ και αργότερα κινδύνεψε να δεχθεί κάποιο τέρμα, αποφεύγοντας το ως το τέλος.

Η Γκουαρανί κέρδισε με 2-0 εντός έδρας την Νοβοριζοντίνο, πετυχαίνοντας δεύτερη συνεχόμενη νίκη χωρίς να δεχθεί γκολ, με την αμέσως προηγούμενη να είναι η πρώτη της εκτός έδρας, έπειτα από οκτώ παιχνίδια στα οποία δεν είχε νίκη.

Και με αυτό το αποτέλεσμα διατηρήθηκε εκτός ζώνης υποβιβασμού, αν και είναι ισόβαθμη με την τελευταία ομάδα εντός αυτής, που είναι η σημερινή της αντίπαλος, αλλά με μία παραπάνω νίκη. Μάλιστα της φτάνει μία ισοπαλία απόψε για να περάσει άλλη μία αγωνιστική σε θέση παραμονής, αδιαφορώντας για τα υπόλοιπα αποτελέσματα.

Εκτός λόγω τραυματισμών είναι ο αριστερός μπακ Ελιέλ, ο αμυντικός Ιβάν Αλβαρίνο και οι επιθετικοί Νικόλας Καρέκα, Ζούλιο Σέζαρ, τιμωρημένος είναι ο αμυντικός Ρονάλντο Αλβες, αλλά επιστρέφει από τιμωρία ο μέσος Τζιοβάνι Αουγκούστο και είναι διαθέσιμος και ο αμυντικός Ντερλάν που ξεπέρασε τον τραυματισμό του.