16η αγωνιστική

*Με Under 2.5 ολοκληρώθηκαν τα τρία από τα τέσσερα τελευταία παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων στο πρωτάθλημα, ανεξαρτήτου έδρας.

ΑΛΑΓΚΟΑΝΟ

Αήττητη παραμένει εδώ και έξι αγωνιστικές η Αλαγκοάνο, όπου μετράει κατά σειρά τέσσερις ισοπαλίες και δυο νίκες. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Μαρσέλο Κάμπο φιλοξένησε την Σαμπάιο Κορρέα, κόντρα στην οποία πήρε τη νίκη με σκορ 1-0. Το τέρμα του Βάλτερ στο 43ο λεπτό ήταν αρκετό για να κρίνει το ματς.

Δεύτερη διαδοχική νίκη, μετά και από εκείνη κόντρα στην Μπραζίλ Πελότας (0-2), με την οποία έφτασε τους 28 συνολικά και είναι στην δεύτερη θέση και στο -1 από την πρωτοπόρο Φορταλέζα. Επιπλέον, είναι από τις πιο παραγωγικές ομάδες, με 23 γκολ στο ενεργητικό της. Τέσσερις νίκες και από δυο ισοπαλίες και ήττες ο εντός έδρας απολογισμός της στο πρωτάθλημα. Δεν έχουν αναφερθεί τυχόν απουσίες.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη 1-0 επί της Σαμπάιο Κορρέα για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: Under 2.5 τα πέντε από τα έξι τελευταία παιχνίδια στο Πρωτάθλημα. (δες το στην Interwetten)

Το Αλαγκοάνο – Φορταλέζα παίζει στην Interwetten

Δείτε τα Προγνωστικά Βραζιλίας (Κλικ Εδώ)

ΦΟΡΤΑΛΕΖΑ

Σε αντίθεση με την αποψινή της αντίπαλο, η Φορταλέζα προέρχεται από την δεύτερη διαδοχική της ήττα, μετά και από εκείνη κόντρα στην Πόντε Πρέτα (2-0). Την περασμένη αγωνιστική, η ομάδα του Ροτζέριο Σένι φιλοξένησε την Ατλέτικο Γκοϊανιένσε, από την οποία και ηττήθηκε με σκορ 0-1. Δεχόμενη γκολ στα πρώτα λεπτά, δεν κατάφερε να εκμεταλλευτεί το αριθμητικό πλεονέκτημα που είχε για κάτι παραπάνω από ένα ημίχρονο.

Παρά τη νέα ήττα, παραμένει στην κορυφή της βαθμολογίας, με 29 βαθμούς, ούσα και στο +1 από την Αλαγκοάνο. Παράλληλα, έχει μια από τις καλύτερες άμυνες, με έντεκα τέρματα παθητικό. Επικράτησε μια φορά στα τέσσερα τελευταία εκτός της, όπου και μετράει ακόμη μια ισοπαλία και δυο ήττες. Εκτός είναι ξανά ο Γκουστάβο (ΕΠ 11/6).

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα 0-1 από την Ατλέτικο Γκοϊανιένσε για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: Under 2.5 τα τρία από τα τέσσερα τελευταία παιχνίδια στο Πρωτάθλημα.