*37η αγωνιστική

*Στον πρώτο γύρο: Βίλα Νόβα – CSA 1-2

CSA δεν έχει νίκη εντός σε δύο παιχνίδια με την Βίλα Νόβα, έχοντας μία ισοπαλία και μία ήττα.

CSA ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Η CSA κέρδισε 0-2 εκτός έδρας την Πόντε Πρέτα, με δύο τέρματα του Ροντρίγκες, ανοίγοντας το σκορ μόλις στο πρώτο λεπτό, πετυχαίνοντας δεύτερο τέρμα με τον ίδιο παίκτη στο 44ο λεπτό, έχοντας ενδιάμεσα γλιτώσει σε δύο – τρεις περιπτώσεις από την ισοφάριση. Και μετά το 60’ έπαιξε με παίκτη περισσότερο, κάτι που έκανε πιο εύκολο το έργο της.

Η CSA κέρδισε ξανά έπειτα από τέσσερις αγώνες, χωρίς να έχει σκοράρει καν στους τρεις πιο πρόσφατους, πριν πετύχει δύο γκολ και κερδίσει με 0-2 στο γήπεδο της Πόντε Πρέτα. Αλλά στην έδρα της έχει δύο ήττες στους τρεις τελευταίους αγώνες που δεν κερδίζει!

Είναι πάντα εντός ζώνης υποβιβασμού, αλλά πλέον βρίσκεται στο -2 από μία θέση παραμονής και αν κερδίσει σήμερα, έστω και προσωρινά θα βγει από αυτήν, ασκώντας μεγαλύτερη πίεση στην Νοβοριζοντίνο, την οποία θα στείλει εντός αυτής. Και γενικότερα από την στιγμή που μόνο η Βίλα Νόβα έχει περισσότερες ισοπαλίες από αυτήν, την κάνει εξαιρετικά ευάλωτη σε ισοβαθμίες.

Εχει πάρα πολλές απουσίες ξανά, αφού εκτός των μακροχρόνια τραυματιών αμυντικών Σέντρικ, Ερνάντες, του μέσου Γουίλιαμ και του επιθετικού Κλέιτον, πιο πρόσφατα τραυματίστηκαν και θα λείψουν ο αμυντικός Γουέρλεϊ, και ο επιθετικός Λούκας Μπαρτσέλος, επιστρέφουν από τιμωρία ο πλάγιος μπακ Λούκας Μάρκες και ο επιθετικός Μερκάντο, αυτή τη φορά τιμωρημένος είναι ο Γκάμπριελ.

CSA Στατιστικά

*Εχει 11/12 under 2,5 στα τελευταία παιχνίδια της

*Εχει 8/10 αγώνες με 2-3 γκολ στα τελευταία παιχνίδια της

*Εχει 12/15 N/G στα τελευταία παιχνίδια της

*Εχει 21/32 under 2,5 εντός έδρας, 15/18 στο εθνικό πρωτάθλημα

ΒΙΛΑ ΝΟΒΑ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Η Βίλα Νόβα έφερε 1-1 εκτός έδρας με την Μπαϊα, αν και προηγήθηκε με τον Νέτο Μπεσόα στο 47’, δεχόμενη την ισοφάριση από τον Ματέους Νταβό στο 68ο λεπτό, γλιτώνοντας από το δοκάρι της στη συνέχεια της αναμέτρησης.

Η Βίλα Νόβα αναδείχθηκε ισόπαλη 1-1 εκτός έδρας απέναντι στην Μπαϊα, παραμένοντας αήττητη για όγδοο σερί παιχνίδι, με τρεις ισοπαλίες σε αυτό το διάστημα, όλες στους πέντε πιο πρόσφατους αγώνες που έχει δώσει.

Ανέβηκε μία θέση, είναι πλέον στην 12η του βαθμολογικού πίνακα, έχοντας ξεφύγει στο +7 από την ζώνη του υποβιβασμού, εξασφαλίζοντας και μαθηματικά την παραμονή της, καταφέρνοντας το, έχοντας πάντα τις περισσότερες ισοπαλίες στο πρωτάθλημα.

Τραυματίες και απόντες είναι ο αναπληρωματικός τερματοφύλακας Πέντρο Καμπανέλι και ο επιθετικός Βίκτορ Αντράντε που λείπουν εδώ και πάρα πολύ καιρό και δεν υπολογίζονται ξανά γι’ αυτήν την σεζόν. Πιο πρόσφατα χτύπησαν ο αμυντικός Ματέους Μαντσίνι και ο μέσος Σόουζα που αναμένεται να λείψουν επίσης, όπως και ο μέσος Αρθουρ Ρεζέντε που είναι τιμωρημένος.