Betarades.gr: Τα κορυφαία προγνωστικά στοιχήματος.

Πρώτος γύρος: Πόντε Πρέτα – Κρουζέιρο 0-4

ΚΡΟΥΖΕΪΡΟ

Νίκη… ζωτικής σημασίας σημείωσε την προηγούμενη αγωνιστική η Κρουζέιρο, που επικράτησε με 1-0 της Γκρέμιο. Καλή εμφάνιση για το συγκρότημα του Μενέζες που κυνήγησε τη νίκη, με τον Ενρίκε στο 72’ να πετυχαίνει το “χρυσό” γκολ για την Κρουζέιρο. Επιστροφή στις επιτυχίες έπειτα από τέσσερις αγωνιστικές, όπου μετρούσε τρεις ήττες και μια ισοπαλία και καλείται να “χτίσει” ένα αήττητο σερί, προκειμένου να καταφέρει να ξεφύγει από την επικίνδυνη ζώνη. Υποδέχεται την Πόντε Πρέτα της οποίας επικράτησε εύκολα με 0-4 στον πρώτο γύρο και ψάχνει και σήμερα κάτι ανάλογο.

Προηγούμενο ματς: Με 1-0 επικράτησε της Γκρέμιο η Κρουζέιρο την προηγούμενη αγωνιστική.

Στατιστικό: Under 2,5 τα τέσσερα από τα πέντε τελευταία παιχνίδια της στο πρωτάθλημα.

ΠΟΝΤΕ ΠΡΕΤΑ

Πλήρωσε το κακό πρώτο ημίχρονο κόντρα στην ισχυρή Ατλέτικο Μινέιρο, από την οποία ηττήθηκε με 1-2 την προηγούμενη αγωνιστική. Πολλά αμυντικά λάθη κάτι που εκμεταλλεύτηκε ιδανικά η Ατλέτικο, κάνοντας το 0-2 στο πρώτο ημίχρονο. Στο δεύτερο μέρος η Πόντε Πρέτα ανέβασε την απόδοση της, δεν μπόρεσε όμως να κάνει κάτι περισσότερο από το να μειώσει σε 1-2 με τον Ρότζερ (79’). Δεύτερη σερί ήττα στο πρωτάθλημα για το συγκρότημα του Μπαπτίστα, που μετράει μια νίκη στις έξι τελευταίες αγωνιστικές, έχοντας υποχωρήσει στην 10η θέση. Διανύει περίοδο ντεφορμαρίσματος και θέλει να βάλει τέλος στο αρνητικό της σερί, δεν πείθει ωστόσο, μακριά από την έδρα της, καθώς μετράει πέντε ήττες και δυο ισοπαλίες στις τελευταίες εξόδους της στη Serie A.

Προηγούμενο ματς: Την ήττα με 1-2 από την Ατλέτικο Μινέιρο γνώρισε η Πόντε Πρέτα την προηγούμενη αγωνιστική.

Στατιστικό: over 2,5 τα πέντε τελευταία παιχνίδια της  (Δείτε τιςνόμιμες στοιχηματικές ιστοσελίδες στις οποίες μπορείτε να ποντάρετε).